szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Wystartowała 44. Międzynarodowe targi Sztuki FIAC w Paryżu

20.10.2017

Aktualności, Świat: wydarzenia

Wczoraj w paryskich Grand Palais oraz Petit Palais rozpoczęła się 44 edycja Międzynarodowych Targów Sztuki Współczesnej FIAC. W programie interesujących październikowych wydarzeń jest to kolejna okazja, aby przyjrzeć się najnowszym tendencjom panującym na światowym rynku sztuki zarówno w obrębie klasycznych, jak i względnie nowych technik artystycznych. Impreza potrwa do 22 października.

Mel Bochner, Nothing, 2006, źródło: Christie’s

W tym roku Międzynarodowe Targi Sztuki FIAC zgromadziły 193 wystawców z 29 krajów. Wśród nich znalazły się zarówno galerie o ugruntowanej już pozycji, jak i świeżo powstałe instytucje kultury. Swoją ofertę zaprezentowały więc między innymi nowojorska 303 Gallery, paryska galeria frank elbaz, galeria Peter Kilchmann z Zurychu czy też Shane Campbell Gallery z Chicago.

Jeżeli chodzi o prezentowanych w ramach FIAC artystów, widzowie będą mieli okazję podziwiać malarstwo Mel Bochner, Lee Ufana czy Patricka Saytoura, rzeźbę Laurenta Grasso, Hansa Op de Beecka, Sol LeWitta i Nauma Gabo, prace na papierze autorstwa Josefa Albersa, Davida Hockney’a, Hansa Arpa, a także fotografie Rudolfa Schwarzkoglera, Roberta Mapplethorpe i Thomasa Ruffa.

Naum Gabo, Linear Construction in Space No. 2, 1949, źródło: Christie’s

Przygotowana przez organizatorów targów sekcja „One Site” prezentuje zlokalizowane w obrębie Petit Palais oraz na Winsston Churchill Avenue prace rzeźbiarskie i instalacyjne. Wśród eksponowanych w tym sektorze artystów znaleźli się między innymi Peter Buggenhout, Vlassis Caniaris, Sheila Hicks, Otobong Nkanga, Lisa Williamson.

Zaaranżowany w Jardin des Tuileries, Muzeum Eugenie Delacroix oraz w obrębie Place Vendome program wystawienniczy „Hors les murs” przygotowany został przez zespół kuratorski złożony z Vincenta Pomarede, dyrektora programu kulturalnego w Luwrze, Bernarda Blistene’a, dyrektora Centrum Pompidou oraz Jeana de Loisy, prezesa Palais de Tokyo.

Już po raz drugi w ramach FIAC odbędzie się także festiwal performansu, podczas które zaprezentowane zostaną prace duetu Gerard&Kelly, marokańskiego twórcy Younesa Rahmouna czy kolumbijskiej artystki Marii Jose Arjony.

Międzynarodowe Targi Sztuki Współczesnej FIAC w Paryżu zakończą się 22 października.

K. Z. 

fot. (góra) Międzynarodowe Targi Sztuki Współczesnej FIAC, 2013

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.