szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

12. edycja Konkursu „Arte Laguna” w Wenecji

14.11.2017

Aktualności, Świat: wydarzenia

W tym roku odbędzie się już 12. edycja międzynarodowego, organizowanego przez weneckie Stowarzyszenie Kulturalne MoCA  Konkursu „Arte Laguna”, który stanowi doskonałą okazję do rozwoju artystycznej kariery i dołączenia do międzynarodowego grona najbardziej kreatywnych twórców.

W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy artyści bez względu na wiek, płeć, pochodzenie czy inne kryteria kwalifikujące. Każdy artysta może wziąć udział w konkursie, prezentując jedną lub więcej prac w takich kategoriach, jak:  malarstwo, sztuka fotografii, rzeźba i instalacja, sztuka wideo i filmy krótkometrażowe, występy, sztuka wirtualna, grafika cyfrowa, sztuka środowiskowa oraz urban art.

Międzynarodowe jury składające się z uznanych ekspertów – dyrektorów muzeów, kuratorów i krytyków sztuki – wytypuje 115 finalistów, którzy wezmą udział w wystawie głównej w Arsenale Weneckim. Finalistom zostanie także przyznanych 5 nagród pieniężnych w wysokości 7.000 € każda oraz: 3 wystawy w międzynarodowych galeriach sztuki, współpraca z firmami, pobyt w jednej z 11 Rezydencji Artystycznych, udział w 3 międzynarodowych festiwalach, publikacja w katalogu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 18 grudnia 2017 r.

Szczegółowe informacje: www.artelagunaprize.com/pl.

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Nowość - Magazyn portalu RynekiSztuka.pl

Pobierz Magazyn Pobierz Raport 2017