szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

12. edycja Konkursu „Arte Laguna” w Wenecji

14.11.2017

Aktualności, Świat: wydarzenia

W tym roku odbędzie się już 12. edycja międzynarodowego, organizowanego przez weneckie Stowarzyszenie Kulturalne MoCA  Konkursu „Arte Laguna”, który stanowi doskonałą okazję do rozwoju artystycznej kariery i dołączenia do międzynarodowego grona najbardziej kreatywnych twórców.

W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy artyści bez względu na wiek, płeć, pochodzenie czy inne kryteria kwalifikujące. Każdy artysta może wziąć udział w konkursie, prezentując jedną lub więcej prac w takich kategoriach, jak:  malarstwo, sztuka fotografii, rzeźba i instalacja, sztuka wideo i filmy krótkometrażowe, występy, sztuka wirtualna, grafika cyfrowa, sztuka środowiskowa oraz urban art.

Międzynarodowe jury składające się z uznanych ekspertów – dyrektorów muzeów, kuratorów i krytyków sztuki – wytypuje 115 finalistów, którzy wezmą udział w wystawie głównej w Arsenale Weneckim. Finalistom zostanie także przyznanych 5 nagród pieniężnych w wysokości 7.000 € każda oraz: 3 wystawy w międzynarodowych galeriach sztuki, współpraca z firmami, pobyt w jednej z 11 Rezydencji Artystycznych, udział w 3 międzynarodowych festiwalach, publikacja w katalogu.

Zgłoszenia przyjmowane są do 18 grudnia 2017 r.

Szczegółowe informacje: www.artelagunaprize.com/pl.

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.