szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

„Rozstanie” – wystawa Damiana Bąka – fotorelacja

15.11.2017

Aktualności, Polska: wydarzenia

13 listopada w Zofia Weiss Gallery odbyła się krótka prezentacja w typie snap show i bardzo interesująca rozmowa. Towarzyszyły temu niezwykłe obrazy Damiana Bąka z cyklu „Rozstanie”, będące jego pracą dyplomową w 2016 roku.

Artysta zyskał opinię jednego z najciekawszych kontynuatorów nurtu figuratywnego, odwołującego się do poetyki romantyzmu i malarstwa metafizycznego. Rozmawiano o kondycji współczesnej sztuki figuratywnej, o wielowątkowości obrazów artysty, o Byronie, Herbercie, Nowosielskim, Bednarskim. Wydarzenie odbyło się w ramach cyklu Młodzi z Akademii, studenci i absolwenci krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych licznie pojawili się w galerii, biorąc żywo udział w dyskusji.

Fot. Pawel Kalinovsky

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.