szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Leszek Misiak i uczniowie – Przestrzeń dla Sztuki – fotorelacja

20.11.2017

Aktualności, Polska: wydarzenia

9 listopada odbył się wernisaż piątej edycji projektu „Przestrzeń dla sztuki”, dedykowanej prof. Leszkowi Misiakowi – wybitnemu malarzowi i grafikowi, a zarazem jednemu z najważniejszych dydaktyków, jacy działali w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Stąd pomysł, aby wystawę retrospektywną Profesora połączyć z prezentacją prac młodszego pokolenia twórców, którzy wyszli z jego pracowni.

To niezwykła okazja, by obcować ze znakomitymi dziełami sztuki i prześledzić relacje, jakie zachodzą pomiędzy mistrzem i jego uczniami, którzy pod ręką swojego mentora stali się w pełni samodzielnymi i uznanymi artystami.

Celem projektu „Przestrzeń dla sztuki” jest przybliżenie szerokiemu kręgowi odbiorców osiągnięć najwybitniejszych polskich artystów i pedagogów, związanych z Krakowem. W poprzednich latach bohaterami wystaw byli: Paulin Wojtyna, Janina Kraupe, Janusz Tarabuła i Stefan Gierowski. Ambicją organizatorów ich wystaw było pokazanie możliwie pełnego ich dorobku.
Przegląd twórczości prof. Leszka Misiaka obejmie 190 obrazów, grafik i rysunków powstałych w latach 1960-2017. Towarzyszyć im będą prace 34 uczniów, którzy odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów. Podobnie jak w latach poprzednich, projekt realizowany będzie w trzech miejscach: w Nowohuckim Centrum Kultury, w Uniwersytecie Ekonomicznym oraz w galerii ASP.
Prof. Leszek Misiak maluje od ponad 50 lat, posługując się głównie tradycyjną techniką tempery jajecznej. Tworzy obrazy zachwycające czystością formy – intensywnymi barwami, subtelnymi półcieniami i precyzyjną kompozycją. Są ona zarazem przesycone niezwykłym, metafizycznym klimatem, skłaniającym odbiorcę do wyciszenia i kontemplacji.

Kurator projektu „Przestrzeń dla sztuki”- Joanna Gościej-Lewińska.

Prezentowana w Nowohuckim Centrum Kultury, w ramach OPEN EYES FESTIVAL 2017 wystawa jest czynna do 27 listopada.
wstęp wolny

Fot. Adam Gryczyński (NCK)

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.