szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Miami stolicą sztuki w grudniu

01.12.2017

Aktualności, Świat: wydarzenia

Początek grudnia upłynie pod znakiem międzynarodowych targów sztuki organizowanych w Miami na Florydzie – od 5 do 10 grudnia to amerykańskie miasto na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego stanie się stolicą sztuki i designu.

5 grudnia rozpoczyna się 28. edycja  Art Miami  – targów poświęconych sztuce nowoczesnej i współczesnej, w których weźmie udział około 200 najważniejszych galerii z całego świata. Wśród wystawców znajdzie się między innymi berlińska Galerie Michael Schultz, amsterdamska Lionel Gallery, londyńska Maddx Gallery czy nowojorska Taylor/Graham Gallery. Przez 6 dni w ramach imprezy publiczność będzie mogła podziwiać dzieła tak wybitnych artystów, jak Josef Albers, Georg Baselitz, Alexander Calder, Lucio Fontana, Damien Hirst czy Alex Katz. W tym samym czasie, co targi Art Miami 2017, odbędzie się ich siostrzana impreza – Context Art Miami 2017 – poświęcona debiutującym dopiero na międzynarodowym rynku sztuki artystom.

6 grudnia startują natomiast targi Design Miami. Ta jedna z najważniejszych na świcie imprez poświęconych sztuce użytkowej i projektowaniu skupia rokrocznie najbardziej wpływowych kolekcjonerów, galerników, kuratorów, krytyków, artystów i oczywiście designerów. Design Miami to jednak nie tylko możliwość obcowania z wybitnymi dziełami sztuki użytkowej – to także interesujące wykłady,  dotykające tematyki designu, sztuki, architektury, mody.

Jednakże zdecydowanie najważniejsze grudniowe targi sztuki to trwające od 7 do 10 grudnia Art Basel Miami Beach 2017, skupiające czołowych wystawców z całego świata. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 200 galerii, które zaprezentują dzieła – obrazy, rzeźby, instalacje, fotografie, wideo, sztukę cyfrową – około 4 tysięcy artystów. Wśród wystawców tegorocznych targów Art Basel Miami Beach znajdzie się między innymi Gagosian, Galerie Gmurzynska, Hauser & Wirth, David Nolan Gallery, Galerie Thomas Schutte, David Zwirner czy 303 Gallery. Spośród polskich instytucji  sztuki imprezę odwiedzi warszawska Galeria Foksal.

K. Z. 

fot. (góra) Art Basel Miami Beach 2016, źródło: materiały prasowe organizatora

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.