szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Toledo Museum of Art ogłasza 20-letni plan rozbudowy

14.02.2018

Aktualności, Świat: wydarzenia

Toledo Museum of Art w Ohio w Stanach Zjednoczonych właśnie ogłosiło ambitny plan rozbudowy instytucji oraz otoczenia wokół niej. Projekt zostanie przeprowadzony na przestrzeni najbliższych dwudziestu lat.

Pierwsza faza projektu ma na celu ułatwienie dostępu do muzeum od strony ulicy Monroe oraz zapewnienie większej ilości zieleni wokół budynku instytucji.

Plan rozbudowy

Jak podaje Adam Levine, zastępca dyrektora Toledo Museum of Art, cel programu polega nie tyle na samej rozbudowie instytucji, co na uczynieniu jej lepszą. Dodaje on także, iż obecnie muzeum posiada 27 akrów ziemi, zaś aż 26 procent tego obszaru to parking naziemny. Dlatego też jednym z głównych postulatów planu jest zazielenienie terenów należących do instytucji i stworzenie w jej okolicy dużego parku. Projekt zakłada przebudowę parkingu muzeum w taki sposób, aby mógł on pomieścić tę samą, co dotychczas ilość gości. Rozważane jest również dodanie mostu dla pieszych nad ulicą Monroe lub przejścia podziemnego pod nią, aby uczynić dostęp do muzeum łatwiejszym dla zwiedzających.

Dziewięciopunktowy plan instytucja sfinansuje z darowizn i dotacji. Projekt muzeum przeprowadzony zostanie przez nowojorską firmę architektoniczną Beyer Blinder Belle. Jak podaje pracująca tam Elizabeth Leber, Beyer Blinder Belle działa w myśl zasady, iż architektura i design w znaczącym stopniu przyczyniają się do wzmacniania więzi międzyludzkich. Ambitny plan Toledo Museum of Art ma na celu nie tylko ożywić działalność instytucji i wzbogacić doświadczenia odwiedzających ją gości, ale także przedefiniować relacje interpersonalne w sąsiedztwie muzeum.

K. Z. 

fot. (góra) Toledo Museum of Art w Ohio

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.