szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
WILLA LENTZA

Wystawa Michała Anioła przyciągnęła rekordową liczbę gości

15.02.2018

Aktualności, Świat: wydarzenia

Poradnik o rynku sztuki

Wystawa prac Michała Anioła w Metropolitan Museum of Art była wyjątkowym wydarzeniem. Dokładnie 702 516 gości wzięło udział w pokazie, co uczyniło go dziesiątą najczęściej odwiedzaną ekspozycją w historii nowojorskiego muzeum.

Michał Anioł, Dawid, 1501-1506

Prezentowane dzieła wypożyczone zostały z 50 publicznych i prywatnych kolekcji z USA i Europy. Projekt ,,Michelangelo: Divine Draftsman and Designer” objął 133 rysunki i 3 marmurowe rzeźby Michała Anioła (1475-1564). Muzeum odtworzyło również, choć w mniejszej skali, sufit Kaplicy Sykstyńskiej– najsłynniejsze dzieło artysty.

Pokaz prac renesansowego mistrza zdołał pokonać wystawę ,,Alexander McQueen: Savage Beauty’’ z 2011 roku, która przyciągnęła 661 509 odwiedzających.

W dniu finisażu muzeum pozostało otwarte jeszcze przez kilka godzin, aby wpuścić ostatnią falę gości. Osoby z całego świata mogły doświadczyć geniuszu artysty. Wystawa, którą przygotowywano od ośmiu lat była analizą bogatej spuścizny Michała Anioła– wybitnego malarza, rzeźbiarza, architekta i poety. Po raz pierwszy tak obszerny zbiór prac artysty został przedstawiony w jednym miejscu.

Paulina Krupa

fot. (góra) Michał Anioł, Studio di Nudo

Rynekisztuka.pl

Niemczycka Gallery baner duży

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.