szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Dzieła sztuki na wyciągnięcie ręki – rusza portal aukcyjny Auxioner.com

26.02.2018

Aktualności, Polska: aukcje

Internetowa sprzedaż dzieł sztuki i antyków staje się coraz bardziej popularna, a dzięki nowym technologiom – także coraz łatwiejsza. W ten ogólnoświatowy trend dobrze wpisuje się nowa polska platforma aukcyjna Auxioner.com, która właśnie rozpoczęła swoją działalność.

Stworzenie tego typu portalu jest odpowiedzią na oczekiwania rynku, na którym daje się zauważyć wzrost zainteresowania inwestowaniem w sztukę i kolekcjonowaniem antyków. Co ciekawe, już nie tylko znawcy i profesjonaliści w tej dziedzinie wyszukują unikatowych oraz wartościowych eksponatów. Coraz więcej amatorów interesuje się tworzeniem własnych kolekcji. Jest też wielu prywatnych właścicieli, którzy szukają możliwości licytacji posiadanych przedmiotów, ale którzy nie wiedzą jak poprowadzić profesjonalną sprzedaż. Z myślą o nich twórcy Auxionera chcą uczynić rynek sztuki bardziej dostępnym. Natomiast profesjonalistom oferują szerokie możliwości promocji, a tym samym znaczne zwiększenie grupy odbiorców ich aukcji.

– Chcemy, aby Auxioner był nowoczesną platformą aukcyjną, przyjazną zarówno dla sprzedających, jak i kupujących – mówi Agnieszka Domańska-Penar, właścicielka portalu. – Zależy nam na zaufaniu profesjonalistów, od lat działających na rynku sztuki, ale chcemy też swoją ofertą zainteresować początkujących kolekcjonerów. Dlatego zależało nam na stworzeniu przejrzystego narzędzia, łatwego w użyciu nawet dla niedoświadczonych licytatorów.

Auxioner.com gwarantuje bezpieczeństwo transakcji, a także najwyższą jakość i legalne pochodzenie wystawianych przedmiotów. Skupia wystawców od lat działających na rynku sztuki i oferuje im organizowanie różnych typów aukcji: „automatycznych”, „live” czy też opcję: „kup teraz”. Wszystkie licytowane przedmioty można łatwo odnaleźć
w zakładce „kategorie” bądź wyszukać je po nazwisku autora lub nazwie wystawcy. Ciekawą funkcjonalnością jest też możliwość uzyskania rzetelnej wyceny danego przedmiotu.

Współpracę z portalem rozpoczęły już cenione na rynku galerie antyków, takie jak ARTYKWARIAT z Poznania czy krakowskie Antyki Sosenko Home Decor. Właśnie trwają pierwsze aukcje, na których można nabyć między innymi obrazy, przedmioty sztuki użytkowej czy akcesoria do wystroju wnętrz. Chociaż odwiedzanie antykwariatów, giełd czy tematycznych targów jest z pewnością przyjemnością samą w sobie, której nie zastąpią żadne nowoczesne rozwiązania, to jednak wygodnie jest mieć dostęp do antyków z najwyższej półki bez wychodzenia z domu, dlatego Auxioner.com z pewnością zyska sobie sporą popularność.

Więcej informacji: www.auxioner.com

 

fot. (góra) materiały prasowe Auxionera.

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.