szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Sześć XIX-wiecznych pejzaży skradzionych z nowojorskiego magazynu

21.03.2018

Aktualności, Świat: wydarzenia

ART KONSULTACJE PREMIUM

8 marca nowojorska policja powiadomiła prasę o zniknięciu sześciu XIX-wiecznych pejzaży o łącznej wartości 1,7 mln dolarów. Dzieła autorstwa przedstawicieli amerykańskiego ruchu Hudson River School skradzione zostały z należącego do Crozier Fine Arts magazynu zlokalizowanego na Brooklynie.

Jak podał w oficjalnym oświadczeniu jeden z reprezentantów Crozier Fine Arts, firma w zeszłym miesiącu powiadomiona została przez nowojorską policję, iż trwa śledztwo dotyczące kradzieży dzieł przechowywanych w przejętym przez nią w styczniu 2017 roku magazynie Cirkers w dzielnicy Williamsburg na Brooklynie. Crozier Fine Arts zobowiązała się do współpracy ze śledczymi w sprawie zniknięcia prac.

Zgodnie z doniesieniami New York Daily News, 69-letni właściciel dzieł powiadomił policję o kradzieży obrazów w sierpniu 2017 roku. Wcześniej jednak ostatni raz odwiedził on magazyn w 2014 roku.

Zaginione obrazy zrealizowane zostały przez przedstawicieli XIX-wiecznego, amerykańskiego ruchu artystycznego, Hudson River School, którzy malowali pejzaże utrzymane w estetyce romantyzmu. Pośród skradzionych prac znajdowały się dzieła Thomasa Cole’a, Jaspera Francisa Cropsey’a, Davida Johnsona oraz Thomasa Morana.

K. Z. 

fot. (góra) Thomas Cole, L’Allegro, 1845

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.