szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Relacja z 9. Art Fresh Festival

30.03.2018

Polska: wydarzenia

Podczas tegorocznej edycji Art Fresh Festival zgromadzona została twórczość aż siedemdziesięciu artystów. Po raz kolejny organizatorom udało się w trakcie jednego dnia zaprezentować sztukę niezwykle zróżnicowaną, zarówno pod względem wykorzystywanych technik artystycznych, jak i nurtów estetycznych.

Przegląd młodej sztuki

Art Fresh Festival to inicjatywa dająca możliwość zobaczenia tego, co dzieje się w młodej sztuce. Organizatorzy podczas selekcji prac kierowali się różnorodnością technik, dzięki czemu na Festivalu można było podziwiać nie tylko malarstwo, rzeźbę czy fotografię, ale też grafikę, ilustrację i ceramikę. Nazwa Festivalu nawiązuje do debiutów młodych artystów oraz świeżego spojrzenia na sztukę bardziej dojrzałych twórców. Jednocześnie, impreza stanowi dobrą okazję na poszerzenie lub zapoczątkowanie własnej kolekcji sztuki. Dla osób, które jeszcze ostrożnie podchodzą do kolekcjonowania twórczości artystycznej, ale cenią sobie dobry design, ciekawą propozycją były plakaty nagradzanej już Agaty Kacprzak czy grafiki Pauliny Wujec. Z kolei uwagę wprawionych kolekcjonerów mogły przyciągnąć prace Katarzyny Jurczeni o minimalistycznej i wysublimowanej kompozycji lub abstrakcyjne obrazy Anity Owsiannej utrzymane w monochromatycznej kolorystyce.

Kolejna edycja

Art Fresh Festival to przedsięwzięcie, które zyskuje z roku na rok coraz większą popularność, stając się istotnym wydarzeniem szczególnie dla artystów debiutujących, po raz pierwszy prezentujących swoje prace tak szerokiej publiczności. Jak zapowiadają organizatorzy, kolejna, jubileuszowa edycja ma być jeszcze bardziej zróżnicowana i obfitująca w nowe odkrycia artystyczne. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko czekać na 10. Art Fresh Festival.

JW

fot. (góra) Sebastian Wełdycz, materiały prasowe Art Fresh Festival.

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.