szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Kolekcja Robina Williamsa idzie pod młotek

24.07.2018

Aktualności, Świat: aukcje

Sotheby’s zapowiedział na jesień bieżącego roku aukcję zbiorów zmarłego w 2014 roku amerykańskiego aktora i komika, Robina Williamsa oraz jego byłej żony, Marshy. Sprzedaż obejmie szeroki wachlarz obiektów, począwszy od szaty Harry’ego Pottera na rzeźbach nowoczesnych artystek, takich jak Magdalena Abakanowicz, Deborah Butterfield czy Niki de Saint Phalle, kończąc.

KOLEKCJA

Przewiduje się, że zapowiedziana na 4 października aukcja przyniesie łączny dochód w wysokości od 3,3 do 4,7 milionów dolarów. Przekazany zostanie on ulubionym instytucjom słynnej pary, między innymi nowojorskiej wyższej szkole muzycznej Juilliard School, Wounded Warrior Project czy też Challenged Athletes Foundation.

Dotychczas skatalogowano tylko ułamek obiektów znajdujących się w kolekcji małżeństwa, jednak wiadomo, iż w zbiorach pary znajdują się również między innymi prace artystów street-artowych- Banksy’ego, Sheparda Fairey’a czy Invadera. Ponadto małżeństwo zgromadziło ponad 40 zegarków, sporą ilość rowerów oraz sportowych pamiątek.

AKTOR

Williams urodził się w Chicago w 1951 roku. Studiował we wspomnianej Juilliard School w Nowym Jorku. Jego pierwszym występem, który zwrócił uwagę publiczności była kreacja kosmity w pochodzącym z lat 70. serialu pt. „Mork i Mindy”. Aktor znany z ról w takich produkcjach, jak „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, „Good Morning, Vietnam” czy „Buntownik z wyboru”, za którą otrzymał Oskara, w 2014 roku w wieku 63 lat popełnił samobójstwo.

fot: Deborah Butterfield, Madrone (Cody), 2000, źródło: Sotheby’s

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.