szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Wystawa Małgorzaty Turewicz-Lafranchi otwiera pierwszą ARTEkspozycję

02.08.2018

Aktualności, Polska: wydarzenia

Szanowni Państwo,

pierwsza ARTEkspozycja prezentuje twórczość znanej i cenionej artystki Małgorzaty Turewicz-Lafranchi, której prace aktualnie można zobaczyć w krakowskiej Galerii Zderzak.

Na wystawę składają się dzieła pochodzące z przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. W przeważającej części są to prace malarskie na płótnie wykonane temperą oraz pigmentami roślinnymi. Uzupełnieniem ekspozycji są rysunki oraz szkice rzeźb pozwalające wnikliwiej spojrzeć na twórczości i proces powstawania dzieł Turewicz-Lafranchi. Cykl prac „Dusza się pochyliła i przewróciła” stanowi przykład sztuki neoekspresjonistycznej, która w Polsce była wynikiem zmian politycznych mających duży wpływ na twórczość młodych artystów.

Galeria Zderzak została założona w 1985 roku i stanowi jedną z najbardziej uznanych galerii w Polsce. Od wielu lat konsekwentnie realizuje swój program wystawienniczy promując artystów z najwyższej półki m.in.: Rafał Bujnowski, Andrzej Wróblewski, Tomasz Ciecierski, Ryszard Grzyb

Pierwszą ARTEkspozycję można zobaczyć tutaj.

Rynekisztuka.pl

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.