szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Artysto – aplikuj!

05.09.2018

Dla artystów, Magazyn

Wrzesień jest miesiącem powakacyjnego przebudzenia, który obfituje w nowe możliwości związane z rozwojem karier artystów i artystek. To najlepszy czas na rozpoczęcie regularnego monitorowania wszelkich konkursów, open calli czy rezydencji. Większość z nich wiąże się z inspirującymi wyjazdami i ciekawymi projektami planowanymi na kolejny rok. W tym zestawieniu przedstawiamy te najbardziej atrakcyjne dla twórców zajmujących się zarówno tradycyjnymi jak i najnowszymi mediami.

18. Biennale Sztuki Mediów WRO 2019 CZYNNIK LUDZKI

Organizator: Centrum Sztuki WRO, Wrocław
Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 listopada 2018
Otwarcie wydarzenia: 15-19 maja 2019
Dziedzina: sztuka mediów, intermedia

Opis: Program interdyscyplinarnych działań adresowany jest do artystów zajmujących się sztuką nowych mediów. Tematem przyszłorocznej osiemnastej już edycji biennale będzie CZYNNIK LUDZKI postrzegany w kontekście postępującej digitalizacji życia. Zgłaszane prace mogą podejmować tematy związane z układem wiedzy i władzy, relacjami napędzanymi się w rozległych sieciach, życiem naturalnym i sztucznym itp. Centrum WRO to jeden z najważniejszych ośrodków rozwoju sztuki intermedialnej w Polsce, a Biennale WRO jest wiodącym wydarzeniem o takim charakterze w skali Europy.

Strona konkursu: http://wrocenter.pl/pl/biennale-wro/


III Ogólnopolski Konkurs Kolaż-Asamblaż

Organizator: Galeria Sztuki Współczesnej Biuro Wystaw Artystycznych w Olkuszu
Termin nadsyłania zgłoszeń: 12 października 2018
Otwarcie wydarzenia: 7 grudnia 2018
Dziedzina: kolaż, asamblaż
Opłata za udział: 50 zł

Opis: Ogólnopolski konkurs adresowany jest do artystów profesjonalnych, studentów ostatniego roku wyższych uczelni artystycznych oraz wyższych uczelni o profilu artystycznym z całej Polski. Pula nagród wynosi 11 000 zł. Na konkurs można zgłaszać prace w technice kolażu lub asamblażu, które powstały na przełomie kilku ostatnich lat i nie były wcześniej pokazywane w innych instytucjach lub przestrzeniach wystawienniczych. Tematyka nadesłanych realizacji jest dowolna, a dłuższy bok dwuwymiarowych realizacji nie może przekraczać 50 cm. Prace wyróżnione nagrodami pieniężnymi zostaną przekazane przez autorów do zbiorów kolekcji GSW BWA w Olkuszu.

Strona konkursu: https://bwaolkusz.com/2018/04/10/iii-ogolnopolski-konkurs-plastyczny-kolaz-asamblaz-olkusz-2018/


7. Międzynarodowe Biennale Pasteli

Organizator: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ Oddział Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ w Nowym Sączu
Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 października 2018
Otwarcie wydarzenia: 6 września 2018
Dziedzina: malarstwo, pastel

Opis: W konkursie mogą wziąć udział artyści profesjonalni z kraju i zagranicy oraz studenci ostatniego roku wyższych uczelni artystycznych. Pula nagród w konkursie wynosi 55 000 zł. Artysta zgłasza maksymalnie trzy prace swojego autorstwa, które powstały na przełomie czterech ostatnich lat i nie były dotychczas nigdzie pokazywane lub nagradzane. Do konkursu będą dopuszczone dwuwymiarowe realizacje wykonane w technice pastelu suchego i olejnego (wyklucza się dyptyki, tryptyki itp. oraz kolaże i inne techniki mieszane). Przewiduje się wydanie katalogu z reprodukcjami prac laureatów.

Strona konkursu: http://www.biennalepasteli.pl/


VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu na ilustrację do tekstu piosenki Jeremiego Przybory

Organizator: Kutnowski Dom Kultury
Termin nadsyłania zgłoszeń: 20 września 2018
Rozstrzygnięcie konkursu: listopad 2018
Dziedzina: ilustracja

Opis: Konkurs kierowany jest do artystów profesjonalnych, studentów i absolwentów uczelni artystycznych, a także uczniów liceów plastycznych. Jego przedmiotem jest realizacja ilustracji do dowolnego tekstu piosenki Jeremiego Przybory. Pula nagród w konkursie wynosi 8 000 zł. Ilustracje powinny być wykonane w następujących technikach: grafika warsztatowa lub cyfrowa, pastela, kolaż (realizowany dwuwymiarowo), autorskie techniki mieszane. Format zgłaszanych prac nie powinien przekraczać wymiarów 100 cm x 70 cm.

Strona konkursu: http://www.stacjakutno.art.pl/pokaz,o_nas,297,Rozpoczynamy_przyjmowanie_prac_na_konkurs_plastyczny_Przybora_2018!


Ideografia II – Konkurs Projektowania Graficznego w Poznaniu

Organizator: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 września 2018
Dziedzina: projektowanie graficzne, grafika projektowa i warsztatowa

Opis: Konkurs adresowany jest zarówno do twórców/czyń plakatów, jak również innych form graficznych. Tegoroczna edycja będzie rozpatrywana w dwóch kategoriach – plakat oraz ideograf (tzw. plakat autorski w edycji własnej). Tematem wiodącym są hasła: „100 lat wolności”, które odnosi się do uroczystego jubileuszu jakim jest setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości oraz „Setna rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego”. Tematyka prac powinna dotyczyć rozważań nad znaczeniem jubileuszu dla naszej tożsamości — zarówno polskiej, jak i wielkopolskiej. Każdy autor może przedstawić jedną pracę w każdym z obu tematów (ideograf) w formacie B1 (100 x 70). Pula nagród w konkursie wynosi 12 500 zł.

Strona konkursu: http://www.ideografia.pl/


Konkurs fotograficzny Mennica Legacy Tower „Warszawa i jej dziedzictwo”

Organizator: POLSKA Golub GetHouse i Mennica Polska
Termin nadsyłania zgłoszeń: 17 września 2018
Dziedzina: fotografia

Opis: Konkurs skierowany jest do fotografów, mieszkańców Warszawy oraz osób odwiedzających to miasto. Polega na nadesłaniu fotografii, która w unikalny sposób ukazuje spuściznę stolicy. Istnieje duża dowolność w interpretacji tematu, a przedmiotem zdjęcia może stać się niemal każdy element miasta. Istotną rolę odgrywa termin wykonania prac konkursowych – muszą być zrobione pomiędzy 3 a 17 września 2018 roku. Finałowe fotografie zostaną zaprezentowane podczas wernisażu w trakcie uroczystego otwarcia kompleksu Mennica Legacy Tower jesienią 2019 roku. Główna nagroda – wyjazd do Chicago na warsztaty fotograficzne pod okiem Sebastiana Deptuły, przypadnie autorom dwóch zdjęć, którzy zdaniem jury w najbardziej interesujący sposób przedstawią w swoich pracach dziedzictwo Warszawy.

Strona konkursu: http://mennicalegacytower.pl/konkurs/


7. Międzynarodowy konkurs na intermedialne dzieło sztuki

Organizator Wydział Intermediów Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Fundacja Rozwoju Sztuki Intermediów
Termin nadsyłania zgłoszeń: 23 listopada 2018

Opis: Pierwsza edycja konkursu adresowana jest do twórców intermedialnych z Polski i zagranicy. Jego celem jest wyróżnienie współczesnych realizacji otwierających dyskusję na temat rozwoju tej bardzo aktualnej formy artystycznej aktywności. Swoje prace można zgłaszać do dwóch kategorii działań: na intermedialne dzieło sztuki lub na koncepcję intermedialnego dzieła sztuki. Konkurs nie stawia autorom dzieł ograniczeń wiekowych, ograniczeń dotyczących dat powstania, wykonania dzieł czy też ich wcześniejszej prezentacji lub publikacji.

Strona konkursu: http://www.icia.pl/

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.