szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Najbardziej popularna ekspozycja w historii Instytutu Kostiumografii w Metropolitan Museum of Art

11.09.2018

Aktualności, Świat: wydarzenia

Od otwarcia wystawy 10 maja 2018 roku, nowojorskie muzeum powitało ponad milion zwiedzających.

Wystawa „Heavenly Bodies: Fashion and the Catholic Imagination”, zorganizowana w Metropolitan Museum of Art od początku budziła zainteresowanie mediów. Słynny Met Ball, inaugurujący to wydarzenie, przyciągnął szereg gwiazd w wyszukanych kreacjach, m.in. Katy Perry, Rihannę, Lanę Del Rey czy Lenę Waithe. Kilka miesięcy później, ekspozycja Instytutu Kostiumografii Met, osiągnęła niespodziewanie dużą popularność.

Heavenly Bodies - Heavenly Bodies - Metropolitan Museum of Art

Heavenly Bodies – Heavenly Bodies – Metropolitan Museum of Art

23 sierpnia Metropolitan Museum of Art ogłosiło, że powitali milionowego gościa wystawy, co jest jednym z najlepszych wyników, pod względem frekwencji w historii instytucji. Jest to najwyższy wskaźnik odwiedzin w historii wystaw Instytutu Kostiumografii i trzeci w całej historii muzeum. „Heavenly Bodies” ustępuje jedynie ekspozycji „Mona Lisa” z 1963 roku oraz rekordowej „Skarby Tutanchamona” z 1978 roku, która przyciągnęła aż 1,360,957 odwiedzających.

Heavenly Bodies - Heavenly Bodies - Metropolitan Museum of Art

Heavenly Bodies – Heavenly Bodies – Metropolitan Museum of Art

Wystawa „Heavenly Bodies”, która zarysowuje koneksje między światem mody i sztuką średniowieczną, a także bada zaangażowanie świata mody w praktyki i tradycje katolickie, jest jednym z największych przedsięwzięć, zorganizowanych przez Instytut Kostiumografii Met. Wystawa, kuratorowana przez Andrew Boltona, mieści się w aż 25 galeriach siedziby głównej przy Fifth Avenue, a także w Cloisters, średniowiecznym oddziale muzeum na północnym Manhattanie. Ekspozycja obejmuje bogato zdobione papieskie szaty i akcesoria z Watykanu, a także ponad 40 kościelnych arcydzieł z zakrystii Kaplicy Sykstyńskiej, z których wiele nie było nigdy wcześniej pokazywanych szerszemu gronu odbiorców.

Ekspozycję będzie można oglądać w Metropolitan Museum of Art do 8 października.

M.L.

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.