szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Artysto-aplikuj!

18.10.2018

Dla artystów, Magazyn

Dzielimy się z Wami nową porcją wartościowych wydarzeń z polski i zagranicy. Tym razem obieramy kierunki nie tylko konkursowe, ale również te związane z autopromocją artystów i artystek. Kompletując dokumenty, należy pamiętać o dołączeniu wszystkich niezbędnych załączników, ponieważ tak drobne szczegóły zaważają często o odrzuceniu aplikacji, nawet tych najlepszych. Warto dołączyć także rekomendacje naszych działań uzyskane od poważanych teoretyków, artystów czy instytucji, a niekiedy nawet listy motywacyjne.

II Konkurs Graficzny im. Jana Feliksa Piwarskiego „O!świecenie”

Organizator: Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 31 października
Otwarcie wydarzenia: listopad lub grudzień 2018
Dziedzina: grafika warsztatowa, grafika projektowa

Opis: Konkurs jest adresowany do studentów i absolwentów studiów magisterskich wyższych uczelni artystycznych, profesjonalnych artystów z Polski i zagranicy. Ma on na celu promowanie grafiki tradycyjnej, warsztatowej oraz aktywizację środowiska grafików współczesnych. Tegoroczna II edycja odnosi się do zagadnień światłocienia w grafice i jest związana z uhonorowaniem dwustu lat istnienia Gabinetu Rycin Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Należy dostarczyć jeden egzemplarz odbitki graficznej na podłożu papierowym, wykonanej w jednej lub w połączeniu kilku warsztatowych technik graficznych (np. drzeworyt, miedzioryt, sucha igła, mezzotinta, akwaforta, akwatinta, litografia, linoryt, cliché-verre, monotypia). Grafika ma ilustrować zagadnienie światła i cienia.

Strona konkursu: https://www.buw.uw.edu.pl//200gr/


Sztuka Teraz

Organizator: Stowarzyszenie Wiosna
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 28 października
Dziedzina: malarstwo, plakat, fotografia, grafika, rzeźba

Opis: Projekt skierowany jest do młodych i ukształtowanych artystów zajmujących się malarstwem, grafiką, fotografią oraz rzeźbą. Nie działa na zasadach konkursowych, lecz daje możliwość wystawienia pracy w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Krakowie obok „Damy z gronostajem” Leonarda da Vinci oraz udział w prestiżowej aukcji charytatywnej w Warszawie, organizowanej przez jeden z największych domów aukcyjnych w Polsce. Tematem open callu jest zagadnienie innego świata lub też innych światów. W tworzeniu kolekcji dzieł, organizatorom zależy na sztuce rodzącej się z wyobraźni, lecz mimo wszystko podejmującej dialog z rzeczywistością. Jak można przeczytać w opisie: Chcemy, aby odbiorca więcej myślał dzięki obcowaniu z kolekcją. By mógł się inspirować do innego postrzegania świata. By SZTUKA zawarta w kolekcji, była SZTUKĄ, która przenosi do innej rzeczywistości. Pozwala się oderwać od tego, co zwykłe, do tego, co może być inne.

Strona konkursu: https://www.sztukateraz.pl


International Art Exhibition NordArt 2019

Organizator: Kunstwerk Carlshütte
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 30 listopada 2018
Otwarcie wydarzenia: czerwiec 2019
Dziedzina: malarstwo, fotografia, grafika, rzeźba, instalacja

NordArt należy do jednej z większych wystaw sztuki współczesnej w Europie. Odbywa się corocznie w Büdelsdorfie w Niemczech. Dzieła sztuki reprezentujące różne media, w interakcji z imponującą scenerią architektury przemysłowej, wpływają na niepowtarzalną atmosferę wydarzenia. NordArt posiada charakter międzynarodowego open callu i współpracuje z ambasadami, instytucjami kulturalnymi i kuratorami z różnych krajów. Rejestracja w konkursie odbywa się drogą internetową i nie wymaga opłaty aplikacyjnej. Lista zaproszonych artystów zostanie opublikowana na stronie internetowej wydarzenia na początku marca 2019 r. Ponadto wszyscy zaproszeni artyści zostaną poinformowani pocztą elektroniczną lub pocztą, a następnie poproszeni o potwierdzenie udziału.

Strona internetowa: http://www.nordart.de


Olympic and Paralympic Winter Games Beijing 2022 Mascots Design Competition

Organizator: Pekiński Komitet Organizacyjny Zimowych i Paraolimpijskich Zimowych Igrzysk 2022
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 31 października
Dziedzina: wzornictwo, design

Pekiński Komitet Organizacyjny Zimowych i Paraolimpijskich Zimowych Igrzysk 2022, ogłosił globalny konkurs na projekt maskotek Zimowych Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w 2022 roku. Organizatorzy poszukują twórczych propozycji projektów z całego świata, obrazujących podstawowe wartości olimpijskie i paraolimpijskie, ukazujących wizję gier z roku 2022 i odzwierciedlających chińską kulturę. Projektanci mogą składać swoje wnioski między 20 a 31 października, osobiście lub drogą pocztową. Dziesięciu finalistów otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 10.000 juanów. Każdy z trzech najlepszych projektów otrzyma 30 000 juanów. Zwycięskie propozycje otrzymają natomiast nagrodę w wysokości 100 000 juanów.

Strona internetowa: https://intercompetition.com/index.php/art/ad/international-art-exhibition-nordart-2019,1078


Gyeonggi International Ceramic Biennale 2019 Korea

Organizator: Koreańska Fundacja Ceramiczna (KOCEF)
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 31 października
Otwarcie wydarzenia: 2 sierpnia 2019
Dziedzina: ceramika

Organizatorzy Międzynarodowego Biennale Ceramicznego Gyeonggi 2019 (GICB2019) ogłaszają open call dla artystów zainteresowanych wzięciem udziału w wydarzeniu. Odbędzie się ono w trzech lokalizacjach: Icheon, Yeoju i Gwangju w Gyeonggi. Międzynarodowy konkurs jest jedną z głównych części biennale i skierowany jest do współczesnych artystów, których działalność odzwierciedla nowoczesne trendy, jest nowatorska i wpływa na rozwój sztuki ceramicznej. Organizatorzy wyłaniają dwie dyscypliny konkursowe: ,,Ceramika jako ekspresja” oraz ,,Ceramika użytkowa”. Wszyscy wnioskodawcy muszą zaprezentować prace stworzone w ciągu ostatnich trzech lat. Zgłoszenia online będą dostępne od 1 października do 31 marca 2018 r. Zgłoszenie nie podlega opłacie aplikacyjnej. Łączna wartość nagród wynosi 100 000 000 KRW (około 92 222 USD). Zdobywca nagrody głównej otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 50 000 000 KRW (około 46 620 USD) i zostanie zaproszony na wystawę indywidualną podczas GICB2021.

Strona internetowa: http://ic.gicb.kr/eng/main/index_2018.asp


18. Biennale Sztuki Mediów WRO 2019 CZYNNIK LUDZKI

Organizator: Centrum Sztuki WRO, Wrocław
Termin nadsyłania zgłoszeń: 15 listopada 2018
Otwarcie wydarzenia: 15-19 maja 2019
Dziedzina: sztuka mediów, intermedia

Opis: Program interdyscyplinarnych działań adresowany jest do artystów zajmujących się sztuką nowych mediów. Tematem przyszłorocznej osiemnastej już edycji biennale będzie CZYNNIK LUDZKI postrzegany w kontekście postępującej digitalizacji życia. Zgłaszane prace mogą podejmować tematy związane z układem wiedzy i władzy, relacjami napędzanymi się w rozległych sieciach, życiem naturalnym i sztucznym itp. Centrum WRO to jeden z najważniejszych ośrodków rozwoju sztuki intermedialnej w Polsce, a Biennale WRO jest wiodącym wydarzeniem o takim charakterze w skali Europy.

Strona konkursu: http://wrocenter.pl/pl/biennale-wro/

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.