szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Sotheby’s Italia na 50 rocznicę organizuje unikatową wystawę

17.12.2018

Świat: wydarzenia

W tym roku, włoski oddział Sotheby’s świętuje 50-lecie swojej działalności. Na tę rocznicę dom aukcyjny przygotował tym razem nie aukcję, a niezwykłą wystawę w Pałacu Serbelloni w Mediolanie.

Zaprezentowany został zbiór dzieł, który na przestrzeni lat działalności Sotheby’s Italia został zapomniany. Został on uznany przez włoskie Ministerstwo Dziedzictwa Kulturowego za drogocenny, narodowy skarb. Wszystkie obiekty, a jest ich 15, nie były wcześniej licytowane i są pierwszy raz eksponowane. Pochodzą one od czasów starożytności do nowoczesności. Na wystawie dzieła posiadają adnotacje z spostrzeżeniami specjalistów Sotheby’s, historyków sztuki i uczonych. Są to perełki w sztuce. Eksponowane jest na przykład renesansowe popiersie z terakoty wykonane przez Lucę i Andreę Della Robbia, czy ośmiokątny stół z XVI wieku zaprojektowany przez Jacopo Barozzi da Vignola, który został wykonany w Bolonii z niezliczonej ilości rzadkich gatunków drewna przez Fra Damiano Zambelli; ponadto zaprezentowane jest dzieło barokowego artysty Gian Lorenzo Berniniego, a mianowicie popiersie papieża Urbana VIII Barberini. Na uwagę również zasługuje „Księga Godzin” czyli księga bogata w 97 miniatur Mistrza Mazarine i Mistrza Egertona, wykonana w 1415 roku. Oczywiście na wystawie nie brakuje również obrazów od dawnych mistrzów, takich jak Paolo Porpora, Luca Giordano i Abraham Brueghel, do współczesnych dzieł na przykład autorstwa Giorgio Morandiego.

Wystawa trwa do 20 grudnia w Palazzo Serbelloni w Mediolanie.

il. góra: Jacopo Barozzi da Vignola, stół, XVI wiek; Luca i Andrea Della Robbia, popiersie… źr. sothebys.com 

KK

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.