szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Próba kradzieży dzieła Banksy-ego na wystawie w Mediolanie

31.12.2018

Aktualności, Świat: wydarzenia

W Muzeum Kultury MUDEC w Mediolanie trwa pierwsza monograficzna wystawa dzieł Banks-ego A visual protest. The art of Banksy. Ekspozycja chociaż nie jest autoryzowana przez artystę, to pochodzące od prywatnych kolekcjonerów prace mają potwierdzone pochodzenie. Zainteresowani wystawą nie są wyłącznie pasjonaci sztuki, ale również – niestety – przestępcy.

22 grudnia około 17:30 w MUDEC przestępca próbował ukraść dzieło Banksy-ego. Bez uruchomienia systemu alarmowego zastąpił oryginał kopią i zaczął oddalać się od miejsca zbrodni. Na szczęście jeden z pracowników ochrony zauważył to i ogłosił alarm. Przestępca to rumuński mężczyzna w wieku 28 lat, który został zatrzymany i ukarany grzywną, a  sam obraz przywrócono na swoje miejsce.

Dzieło, którym zainteresował się złodziej to Walled Off Hotel Print Box Set o wymiarach 25 x 25 centymetrów i jego wartość to około 1000 funtów. Przedstawiono na niej wieżę z wirującymi dziećmi zawieszonymi na huśtawkach, tak jakby była to karuzela.

Policja teraz próbuje dowiedzieć się, czy 28-latek jest też fałszerzem, który stworzył kopię. Póki co nie wiadomo czy działał na zlecenie i czy ma podobne przestępstwa na koncie.

il. góra: Banksy, Walled Off Hotel Print Box Set; źr. Rainews.it

KK

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.