szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

Artysto-aplikuj!

14.04.2019

Dla artystów, Magazyn

Przed nami kolejne odsłony polskich i międzynarodowych konkursów dla twórców zajmujących się malarstwem, rzeźbą, rysunkiem, architekturą czy nowoczesnymi mediami. Prezentujemy wydarzenia, wśród których każdy uczestnik artystycznego światka z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Triennale Rysunku Wrocław 2019

Organizator: Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
Termin: 05-05-2019
Dziedzina: rysunek
Opłata: 90 złotych

Opis: W tym roku obędzie się kolejna edycja Triennale Rysunku Wrocław wraz z otwartym konkursem skierowanym do artystów zamieszkałych w kraju lub poza jego granicami. Jego hasłem przewodnim będzie WELTSCHMERZ, a celem jest prezentacja różnych form działań rysunkowych i około rysunkowych. W ramach wydarzenia będą odbywały się wystawy zbiorowe i indywidualne, prezentacje, przeglądy, sympozjum naukowe, warsztaty, spotkania i wydarzenia plenerowe. Główną nagrodą w konkursie jest wystawa indywidualna w kolejnej edycji Triennale oraz kwota w wysokości 10 tys. zł.

Strona konkursu: https://trwro.pl/opencall


Konkurs dla Kuratorów 2019

Organizator: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu
Termin: 30-05-2019
Dziedzina: kuratorzy, koncepcje
Opłata: brak

Opis: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu ogłosiła konkurs na kuratorski projekt wystawy indywidualnej lub zbiorowej prezentującej najważniejsze zjawiska występujące w polskiej sztuce współczesnej. Nagrodą w konkursie jest realizacja wystawy i honorarium autorskie w wysokości 2 tys. zł. Kwota przeznaczona na realizację przedsięwzięcia wynosi 8 tys. złotych

Strona konkursu: http://tarasin.pl/konkurs-dla-kuratorow-3/


11. Triennale Małych Form Malarskich

Organizator: Galeria Sztuki WOZOWNIA w Toruniu
Termin: 31-05-2019
Dziedzina: malarstwo
Opłata: 60 złotych

Opis: To już 11. edycja ogólnopolskiego konkursu Triennale Małych Form Malarskich w Toruniu. Przedmiotem konkursu są prace malarskie wykonane w dowolnej stylistyce i technice malarskiej. Celem konkursu jest prezentacja poszukiwań i osiągnięć w dziedzinie kameralnej twórczości malarskiej we wszystkich współczesnych kierunkach twórczych. Adresowany do profesjonalnych twórców, w szczególności do absolwentów i studentów wyższych uczelni artystycznych. Laureaci zostaną nagrodzeni kwotą 5 tys. złotych za pierwsze miejsce, 4 tys. złotych za drugie miejsce i 3 tys. złotych za trzecie miejsce.

Strona konkursu: http://wozownia.pl/rusza-nabor-do-11-triennale-malych-form-malarskich/


II Biennale Tkaniny Artystycznej w Poznaniu

Organizator: Fundacja Jak Malowana w Poznaniu
Termin: 31-05-2019
Dziedzina: tkanina artystyczna i włókiennictwo
Opłata: brak

Opis: Fundacja Jak Malowana i Miasto Poznań zapraszają artystów do wzięcia udziału w wystawie tkaniny artystycznej w Muzeum Sztuk Użytkowych (Oddział Muzeum Narodowego w Poznaniu). Hasłem przewodnim konkursu są Przekroje/Wątki/Raporty – pojęcia związane ściśle z terminologią tkacką i procesem powstawania tkaniny,. Wielość znaczeń tych słów staje się przestrzenią koncepcyjną dla twórców przystępujących do konkursu. Biennale kierowane jest do artystów, którzy tworzą w dziedzinie szeroko pojętej tkaniny artystycznej i sztuki włókna. Do udziału w wystawie organizatorzy zapraszają zarówno artystów profesjonalnych, jak i początkujących adeptów sztuki.

Strona konkursu: http://btapoznan.pl/


Bryły Platona

Organizator: Galeria Sztuki Platon oraz Klubokawiarnia Mleczarnia we Wrocławiu
Termin: charakter cykliczny
Dziedzina: malarstwo, rysunek, grafika oraz instalacja
Opłata: brak

Opis: Konkurs skierowany jest do studentów i młodych absolwentów kierunków artystycznych uczelni wyższych z całej Polski. Bryły Platona to inicjatywa społeczna, której celem jest promocja i edukacja debiutujących twórców w zakresie funkcjonowania na rynku sztuki i późniejszej działalności artystycznej. Wyjątkowy charakter przedsięwzięcia podkreśla fakt, że każdy z wyróżnionych artystów będzie uhonorowany indywidualną wystawą w Klubokawiarni Mleczarnia. Natomiast laureat zostanie nagrodzony wystawą wraz z uroczystym wernisażem w Galerii Sztuki Platon oraz zaproszony do ścisłego grona artystów reprezentowanych i promowanych przez Galerię.

Strona konkursu: http://platon.pl/pl/bryly-platona-projekt-dla-mlodych-artystow/

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów