szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY 2023 REKLAMA DUZA

Młodzi artyści wobec świata. Polska wystawa Force Field w Wenecji

09.05.2019

Aktualności, Wystawy: Europa

KURSY 2023 REKLAMA DUZA

Od 8 maja w Wenecji można oglądać wystawę polskich artystów zatytułowaną Force Field.

Force Field to wystawa zbiorowa, którą współtworzy 13 artystów z Polski. Jej organizacja zbiegła się w czasie z trwającym od 11 maja do 24 listopada 58. Biennale w Wenecji, któremu został nadany temat przewodni – Obyś żył w ciekawych czasach. Prezentacja jest próbą uchwycenia wspólnego mianownika, subiektywnego punktu widzenia na rzeczywistość, która wiąże wszystkich artystów. To dlatego, że większość z nich zwraca uwagę na afektywne doświadczenia, osobiste relacje, intymne emocje w zderzeniu ze światem.

Force Field; źr: mat. prasowe Fundacji Rodziny Staraków

Jak stwierdza kuratorka wystawy, Ania Muszyńska – (Artyści) zdają się akceptować fakt, że sztuka nie ma twardych narzędzi pozwalających zażegnywać polityczne, społeczne czy ekologiczne kryzysy. Jednocześnie dodaje, że – sztuka ma dla nich moc „pola siłowego”, wytwarzającego alternatywną strefę dla nieskrepowanego i kreatywnego rozwoju, bezpieczną przestrzeń.

Force Field; źr: mat. prasowe Fundacji Rodziny Staraków, widok wystawy
Force Field; źr: mat. prasowe Fundacji Rodziny Staraków

Organizatorem wystawy jest Fundacja Rodziny Staraków, której misją jest wspieranie oraz promowanie młodzieży i młodych artystów, poprzez tworzenie warunków do ich rozwoju oraz animowanie działań związanych z edukacją i sztuką. Założyciele fundacji – Anna i Jerzy Starak udostępnili także na jej potrzeby swoją rodzinną kolekcję dzieł polskiej sztuki nowoczesnej XX wieku, zgromadzoną przez nich przez lata.

Force Field; źr: mat. prasowe Fundacji Rodziny Staraków, widok wystawy
Force Field; źr: mat. prasowe Fundacji Rodziny Staraków

Twórcami dzieł na Force Field są: Tomasz Koszewnik, Norbert Delman, Karolina Mełnicka, Marta Hryniuk, Stach Szumski, Laura Grudniewska, Małgorzata Goliszewska, Bartek Górny, Kornel Janczy, Dorota Kozieradzka, Maciej Nowacki, Magdalena Łazarczyk i Cyryl Polaczek.

fot. góra: Force Field; źr: mat. prasowe Fundacji Rodziny Staraków

A.R

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.