szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

„Statek Robinsona” w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Fotorelacja z wystawy

15.05.2019

Aktualności, Wystawy: Polska

Wystawa Statek Robinsona została otwarta. Podczas wernisażu międzynarodowej ekspozycji prezentowanej we wnętrzach Muzeum Architektury we Wrocławiu, goście wysłuchali przemowy kuratora Mirosława Jasińskiego oraz współkuratorki Krisztiny Jerger, która powitała widzów słowami:

„ (…) Statek Robinsona to tytuł symboliczny; uratowane przedmioty pozwoliły Robinsonowi przetrwać na bezludnej wyspie i pozostać przy życiu. Rola sztuki jest podobna – pomaga nam przetrwać, w tym świecie chaosu wartości. Artyści intensywniej reagują na zjawiska i problemy zarówno społeczne, jak i moralne, zachowują się jak sejsmograf …”.

Na wernisażu pojawili się artyści z Polski (m.in. Jarosław Kukowski, Tomasz Poznysz, Daniel Pawłowski, Janusz Szpyt, Daniel Pielucha, Kazimierz Pawlak, Mira Żelechower-Aleksiun, Marcelina Groń, Krzysztof Skarbek), Czech (Martin Mainer, Miro Polach, Samuel Pauco, Zbynek Sedlecky), Słowacji (Veronika Šramatyová, Silvia Krivošíková, Ján Triaška) oraz Węgier (Fehér László, Dallos Ádám, Rabóczky Judit).

Na międzynarodowej ekspozycji w poklasztornych wnętrzach muzeum, zaaranżowanej scenograficznie na zdruzgotany żaglowiec, prezentowanych jest prawie 190 dzieł 55 artystów.

Wystawa Statek Robinsona będzie czynna do 28 lipca 2019.

Organizatorem wystawy jest Galeria Miejska we Wrocławiu, a współorganizatorem Muzeum Architektury we Wrocławiu.

fot. góra: Statek Robinsona, fot. Agata Piątkowska na zlecenie Galerii Miejskiej we Wrocławiu

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.