szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Cracow Art Week Krakers

Relacja z wystawy Karola Drzewieckiego ,,W biegu”

20.05.2019

Aktualności, Wystawy, Wystawy: Polska

16 maja 2019 roku w warszawskiej Galerii Kuratorium odbył się wernisaż indywidualnej wystawy Karola Drzewieckiego zatytułowanej „W biegu”.

Podczas uroczystego otwarcia można było zobaczyć cykl obrazów wykonanych techniką akrylową. ,,Jeźdźcy” to zbiór prac realizowanych nieustannie od 2011 roku. Część z nich znajduje się już w prywatnych kolekcjach. Wizerunki koni oraz jeźdźcy cieszą się zainteresowaniem kolekcjonerów od lat, i z tego też względu artysta zdecydował się na pokazanie niemal całego zbioru obrazów w galeryjnej przestrzeni Kuratorium. Wystawę będzie można oglądać do 30. maja.

Znana mi od dawna przestrzeń Galerii Kuratorium, została dziś przepełniona ogromnym dynamizmem i energią. Stoi za tym nie tylko niezwykle ekspresyjna struktura malarska, ale i osobowość samego artysty, który jak mówi ,,lubi tworzyć w biegu”. Sam tytuł wystawy mówi naprawdę sporo o Karolu Drzewieckim. To artysta, który wie jak zainteresować odbiorcę w dzisiejszych dynamicznych czasach rozproszonej uwagi. – wspomina wystawę Anna Niemczycka-Gottfried, redaktor naczelna Rynek i Sztuka.

Ciągły ruch, który Drzewiecki stara się uchwycić, wynika z głębokich fascynacji motoryką zwierząt na torze jak i na parkourze. Motyw pędzącego konia to dla niego alegoria energicznego ruchu i dynamicznych przekształceń miasta, społeczeństwa i samej sztuki. Odwiedzający będą mieli szansę na żywo przyjrzeć się żywiołowym i kolorystycznym przekształceniom, które od lat towarzyszą artyście. Wystawa w pełni ukazuje spektrum pracy malarza, odzwierciedla też skrupulatną pracę nad jednym tematem przewodnim. Jest to niepowtarzalny moment zachęcający do zobaczenia praktycznie całego cyklu jeźdźców zanim ponownie ,,schowają się” w prywatnych wnętrzach miłośników koni wyścigowych.

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.