szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Artysto-aplikuj!

30.05.2019

Dla artystów, Magazyn

Zbliżają się kolejne polskie oraz międzynarodowe konkursy dla artystów. Poniżej prezentujemy listę wydarzeń, na które warto zwrócić uwagę. Nie czekajcie do ostatniej chwili i już teraz zgłaszajcie swoje prace.

Trzy Plagi I OPEN CALL

Organizator: Galeria Labirynt w Lublinie
Termin: 04-06-2019
Dziedzina: projekt wystawy
Opłata: brak

Galeria Labirynt ogłasza otwarty nabór prac dla artystek i artystów urodzonych po 4.06.1989 r. na wystawę Trzy plagi, której otwarcie jest zaplanowane na 1.09.2019 r. Prace mają odnosić się do hasła Gdy rozum śpi i dotyczyć szeroko rozumianej teraźniejszej sytuacji politycznej i społecznej lub określonej nią wizji przyszłości. Konkurs koncentruje się wokół tematyki jak ludzie, urodzeni i wychowani w III Rzeczypospolitej, definiują dziś problemy swojego pokolenia i wyzwania czekające na nich jutro.

Strona konkursu: https://labirynt.com/trzy-plagi-open-call/


5. Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego

Organizator: Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie
Termin: 19-07-2019
Dziedzina: malarstwo
Opłata: 80 złotych

Konkurs skierowany jest do profesjonalnych artystów, a jego celem jest ukazanie aktualnych tendencji w sztuce. Poszukiwanie nowych indywidualności twórczych i przedstawienie ich dzieła. Przedmiotem konkursu są dzieła wykonane w tradycyjnych technikach malarskich powstałe w trzech ostatnich latach, które dotychczas nie były nagradzane w żadnych konkursach oraz nie były dotąd eksponowane na terenie Rzeszowa. Każdy uczestnik może zgłosić do 3 prac malarskich. Ogólna suma nagród wynosi 24 000 złotych.

Strona konkursu: http://www.bwa.rzeszow.pl/obraz-grafika-rysunek-rzezba-roku-2019,919.html


Międzynarodowy Konkurs Plakatu z okazji 100-lecia PKOl

Organizator: Polski Komitet Olimpijski
Termin: 10-08-2019
Dziedzina: plakat
Opłata: brak

Ideą Konkursu jest odwołanie się do postaci olimpijczyka jako bohatera wyobraźni zbiorowej oraz do humanistycznych wartości sportu olimpijskiego, takich jak: dążenie do doskonałości, szacunku, uczciwości, solidarności, wspólnotowości, zachowania godności ludzkiej, wzajemnego zrozumienia, pokojowego współzawodnictwa, radości płynącej z wysiłku sportowego. Inicjatywa powstała w związku z okazją 100-lecia powstania Polskiego Komitetu Olimpijskiego, które pragnie popularyzować te wartości w świadomości społecznej oraz dążyć do utrwalenia kulturowego dziedzictwa igrzysk olimpijskich. Nagroda główna wynosi 15 000 złotych, a kolejnych miejsc 10 000 złotych i 5 000 złotych.

Strona konkursu: https://www.olimpijski.pl/pl/aktualnosci,89/2387,miedzynarodowy-konkursu-plakatu-z-okazji-100-lecia-pkol.html


Złota Nitka 2019

Organizator: Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
Termin: 23-06-2019
Dziedzina: projektowanie ubioru
Opłata: brak

Konkurs skierowany jest zarówno do profesjonalnych projektantów, jak i debiutantów – artystów związanych ze szkołami mody, uczelniami artystycznymi i freelancerów urodzonych po 1989 r. Ukończone szkoły i dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie mody nie są jednak tak ważne jak świeże spojrzenie na światowe trendy i odwaga w prezentowaniu własnego stylu. Konkurs ma na celu zaprezentowanie potencjału polskich projektantów. Istotnym kryterium konkursowym jest użytkowość kolekcji – spełnienie warunku „ready to wear”. Kolekcja musi być przygotowana do seryjnej produkcji. Artyści zawalczą o nagrodę główną w wysokości 30 000 złotych. Zwycięzca będzie miał również możliwość zaprezentowania swojej kolekcji podczas gali finałowej Międzynarodowego Konkursu – Łódź Young Fashion Award 2019. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest PRZYSZŁOŚĆ.

Strona konkursu: http://www.lodzyoungfashion.com/Main/Artykul/3


Szósta czarka

Organizator: Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
Termin: 10-06-2019
Dziedzina: ceramika
Opłata: brak

Celem konkursu jest promocja ceramiki zarówno jako sztuki plastycznej jak i użytkowej oraz zwiększenie świadomości wszechstronności tego tworzywa. Przedmiotem konkursu jest opracowanie obiektów artystycznych, unikatowych, wzorniczych, użytkowych, rzeźbiarskich odpowiadających tematowi konkursu „Szósta czarka”, który zostanie przeprowadzony w ramach XII edycji Festiwalu Wysokich Temperatur. Do realizacji projektów wymagane jest użycie ceramiki.

Strona konkursu: https://festiwalwysokichtemperatur.pl/oglaszamy-konkurs-szosta-czarka/


16. Międzynarodowe Biennale Plakatu Teatralnego-Konkurs Młodych

Organizator: Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
Termin: 20-07-2019
Dziedzina: plakat
Opłata: brak

Celem 16. Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego – Konkurs Młodych 2019 jest przegląd twórczości plakatowej, związanej z promocją sztuki teatralnej, operowej, bądź wydarzeń okołoteatralnych, powstałej w okresie od 2017 do 2019 r. Wystawa najlepszych prac odbędzie się we wrześniu 2019 r. w Koszycach w Kasárne/Kulturpark oraz w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w listopadzie 2019 r. Dodatkowo będzie eksponowana w 2020 r. w galeriach w Bratysławie oraz w Usti nad Łabą.

Strona konkursu: https://www.teatr-rzeszow.pl/article/16-miedzynarodowe-biennale-plakatu-teatralnego-konkurs-mlodych-koszycerzeszow-2019?l=2


International Photography Competition

Organizator: Annual Photography Awards
Termin: I termin 09-06-2019; II termin 08-12-2019
Dziedzina: fotografia
Opłata: I termin $20 za jedno zdjęcie lub $30 za serię (8 zdjęć); II termin $30 za jedno zdjęcie lub $40 za serię (8 zdjęć)

Ten konkurs skierowany jest do osób o śmiałym i innowacyjnym podejściu do fotografii, które zakłóca tradycyjne standardy artystyczne. Uczestnicy mogą przesyłać swoje zgłoszenia w maksymalnie ośmiu kategoriach. Organizatorzy akceptują wszystkie formaty, które prezentują nowe talenty i pomagają rozwijać sławę fotografii jako sztuki. Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących interpretacji, kreatywności ani estetyki. The Annual Photography Awards są poświęcone zachowaniu rzemiosła jako współczesnego medium sztuki, a ich celem jest motywowanie młodych artystów do rozwoju swojej kariery.

Strona konkursu: https://annualphotoawards.com/guidelines-and-rules/

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.