szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Niedźwiedzie i Niedźwiadki. Fotorelacja z wernisażu

13.06.2019

Aktualności, Polska: wydarzenia

ART KONSULTACJE PREMIUM

W Galerii Limited Edition w Warszawie od 7 czerwca można oglądać prace oscylujące wokół przedstawień niedźwiadka młodej, wielokrotnie nagradzanej ilustratorki – Gabrieli Cichowskiej. Ekspozycja będzie dostępna do 31 sierpnia w Atelier Galerii Limited Edition.

Wystawa Niedźwiedzie i Niedźwiadki rozpoczęta wernisażem 6 czerwca, stanowi prezentację kolorowych portretów pluszowego niedźwiedzia, który jest stałym motywem twórczości artystki. Ekspozycja została podzielona na dwie części – wystawę dostępną stacjonarnie, a także online, oraz warsztaty dla dzieci, w trakcie których pod okiem Cichowskiej młodzi odbiorcy sztuki stworzyli własnego niedźwiadka.

Cichowska, wielokrotnie nagradzana ilustratorka, tym razem zaprezentowała twórczość własną – malarstwo na płótnie, powstałe przy użyciu oryginalnej techniki, nadającej pracom dwuwymiarowości. Artystka kolekcjonuje pluszowe misie z dawnych lat, które następnie odnawia i używa jako modeli. Obrazy nie tylko wywołują entuzjazm u młodszych widzów, ale również przywołują wspomnienia z dzieciństwa i tęsknotę za ulubioną maskotką u dorosłych – podsumowała kurator wystawy, Wiesława Wideryńska.

Kuratorka wystawy Wiesława Wideryńska wraz z artystką (2019)

Kuratorka wystawy Wiesława Wideryńska wraz z artystką (2019)

Licznie zgromadzeni goście, którzy przybyli na czwartkowy wernisaż, mogli przenieść się w bajkowy świat Cichowskiej. Niedźwiedzie i Niedźwiadki to wyprawa w świat intensywnych plam, ale też subtelnych połączeń kolorystycznych.

Wystawa jest adresowana do dzieci, zarówno tych małych, jak i tych naszych, wewnętrznych. Kiedy powstawał pomysł na tę wystawę, zastanawiałam się na ile sposobów można pokazać niedźwiedzia. Okazało się, że na bardzo wiele – z zaciekawieniem obserwowałam jak nasi goście wybierają swojego niedźwiedzia, każdy innego. To pokazuje, że Cichowska świetnie poradziła sobie z tematem i uniknęła jego infantylizacji – skomentowała właścicielka Galerii Limited Edition, Iwona Staroszczyk.

Prace Gabrieli Cichowskiej w Atelier Limited Edition

Prace Gabrieli Cichowskiej w Atelier Limited Edition

Gościem honorowym wystawy był również Józef Wilkoń, który, jak sam przyznał, zna twórczość artystki i śledzi ją z zaciekawieniem – Z pewnością Cichowska stworzyła swój typ zwierzęcia – stwierdził Mistrz. Wystawę odwiedziła również Krystyna Mazurówna, która także wybrała swojego faworyta – pracę zatytułowaną Niedźwiedź Bruno.

Uzupełnieniem rzeczywistej wystawy jest wirtualna ARTekspozycja dostępna online na portalu Rynek i Sztuka.

Gabriela Cichowska, Józef Wilkoń, Iwona Staroszczyk

Gabriela Cichowska, Józef Wilkoń, Iwona Staroszczyk

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Jeden komentarz do “Niedźwiedzie i Niedźwiadki. Fotorelacja z wernisażu”

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.