szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Baner Magazyn RiSZ no4

Portal RynekiSztuka ma już 8 lat!

15.07.2019

Aktualności

Już od 8 lat portal RynekiSztuka.pl rozpowszechnia informacje i propaguje działalność artystyczną w obrębie sztuk wizualnych. Rozwinęliśmy się wraz z rynkiem sztuki w Polsce oraz mamy nadzieję, że przyczyniliśmy się do jego rozwoju.

Ideą portalu Rynek i Sztuka było stworzenie nowoczesnej platformy do wymiany informacji, w centrum których znajduję się sztuka. Propagujemy działalność artystyczną i tworzymy kompendium wiedzy na temat osób oraz podmiotów działających na tym niepowtarzalnym i dostarczającym wrażeń rynku. Już od prawie dekady opisujemy i prezentujemy najważniejsze czynniki twórcze tego fragmentu gospodarki, który – jak się szacuje – w Polsce kształtuje się od niespełna trzydziestu lat.

Wydaje się jednak, że to przez ostatnie dziesięciolecie mieliśmy do czynienia z najbardziej głośnymi wydarzeniami na rynku sztuki. W tym czasie do Polski powróciła słynna ,,Pomarańczarka” Aleksandra Gierymskiego. Padały kolejne rekordy aukcyjne m.in. dla dzieł Stanisława Wyspiańskiego, Romana Opałki i Wojciecha Fangora – prace dwóch ostatnich „klasyków współczesności” były także równie dobrze oceniane na aukcjach zagranicznych. Tam zresztą padł inny rekord – La Musicienne Tamary Łempickiej uzyskał wartość 9,1 miliona dolarów i stał się najdrożej sprzedanym obrazem polskiego artysty w historii.

Warto podkreślić, że RynekiSztuka.pl, jest jednym z najprężniej działających witryn branżowych związanych z rynkiem sztuki w Polsce: Na przełomie lat powstało wiele nowatorskich projektów, między innymi docenione przez kolekcjonerów Artekspozycje, na których mogliśmy oglądać wirtualne wystawy prac Józefa Wilkonia, Gabrieli Cichowskiej czy Galerii Zderzak. Pierwszy drukowany magazyn RiSZ ukazał się we wrześniu 2017 roku, od tego momentu zaproszeni do współpracy eksperci na jego łamach mówią o rzeczach ważnych w sztuce, a pismo trafia do środowiska kolekcjonerskiego i miłośników ekskluzywnego rękodzieła. Długi czas wytrwałej pracy zaowocował wieloma przyjaźniami i wspólnymi projektami. Rynekisztuka.pl regularnie pojawia się na Warszawskich Targach Sztuki oraz wspiera niedawno powstałe Targi Sztuki Dostępnej odbywające się w Warszawie – mówi Anna Niemczycka-Gottfried, wydawca i redaktor naczelna RynekiSztuka.pl.

Nasz jubileusz uświetnią między innymi unikatowe urodzinowe grafiki wzorowane na kunszcie dawnych mistrzów. Wśród gości specjalnych między innymi René François Ghislain Magritte, młoda dama Edouarda Maneta, tahitanki Paula Gauguina, Carmencita Williama Merritta Chase’a czy Monsieur Boileau Henrego de Toulouse-Lautrec’a.

Dziękujemy, że jesteście z nami!

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.