szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Artysto – aplikuj!

16.09.2019

Dla artystów, Magazyn

ART KONSULTACJE PREMIUM

Powakacyjny sezon konkursowy oferuje możliwość aplikacji twórcom niemalże z każdej tradycyjnej dziedziny artystycznej – pod warunkiem, że potrafią operować w małej formie. W najbliższym czasie o nagrody mogą starać się malarze, rzeźbiarze i fotografowie w polskich oraz zagranicznych konkursach.

IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Kolaż – Asamblaż

Organizator: GSW BWA w Olkuszu
Termin: 30-09-2019
Dziedzina: kolaż, asamblaż
Opłata: 50 zł

Opis: W konkursie mogą wziąć udział artyści profesjonalni, absolwenci i studenci ostatniego roku wyższych magisterskich uczelni artystycznych oraz tych o profilu artystycznym z całej Polski. Zgłaszać należy prace powstałe w przeciągu ostatnich dwóch lat, które zostaną zaprezentowane po raz pierwszy. Najdłuższy bok pracy powinien wynosić maksymalnie 50 centymetrów.

Strona internetowa: https://bwaolkusz.com/2019/06/04/galeria-sztuki-wspolczesnej-biuro-wystaw-artystycznych-w-olkuszu-zaprasza-na-iv-ogolnopolski-konkurs-plastyczny-kolaz-asamblaz/


29. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE

Organizator: Galeria Sztuki w Legnicy
Termin: 6-10-2019
Dziedzina: malarstwo
Opłata: brak

Opis: Przegląd o prawie trzydziestoletniej tradycji jest jedynym tego typu konkursem, w którym mogą brać udział wyłącznie absolwenci wyższych uczelni plastycznych, którzy otrzymali dyplom z pracowni malarstwa w ostatnich dwóch latach przed ogłoszeniem kolejnej edycji Promocji. W przeglądzie nie ma ograniczeń co do formatu pracy, jednakże można zgłosić do 3 propozycji obrazów.

Strona internetowa: http://galeria.legnica.eu/promocje/promocje-2019-galeria-sztuki-w-legnicy/


V Studenckie Biennale Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego

Organizator: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Termin: 10-10-2019
Dziedzina: rzeźba, mała forma rzeźbiarska, medal
Opłata: brak

Opis: W biennale mogą brać udział tylko prace powstałe w trakcie studiów z pominięciem prac dyplomowych, które wieńczą dyplom magisterski. Najdłuższy bok formy nie powinien być większy niż 40 centymetrów – w przypadku małej formy rzeźbiarskiej oraz 30 centymetrów w przypadku medalu lub plakiety. Konkurs przewiduje także nagrodę przeznaczoną dla uczniów liceów, którą jest indeks Wydziału Rzeźby UAP.

Strona internetowa: http://www.biennale.rzezba.pl/


LensCulture Black & White Awards 2019

Organizator: LensCulture (USA)
Termin: 16-10-2019
Dziedzina: fotografia monochromatyczna – czarno-biała
Opłata: brak opłat za pojedyncze zdjęcie, 50$ za pięć zdjęć, 60$ za dziesięć fotografii w ramach cykli

Opis: Międzynarodowy konkurs w formie opencallu, gdzie główny nacisk jest kładziony na dynamiczny związek pomiędzy światłem, ciemnością i odcieniami pomiędzy nimi. Prace wszystkich laureatów z tego konkursu zostaną wystawione w kwietniu przyszłego roku w galerii Caelum w artystycznej dzielnicy Nowego Jorku – Chelsea. Do wygrania również nagroda pieniężna.

Strona internetowa: https://www.lensculture.com/photo-competitions/black-and-white-photography-awards-2019


Studio Mistrzów: Rajkowska

Organizator: BWA Wrocław
Termin: 10-10-2019
Dziedzina: dowolna, sztuki wizualne
Opłata: brak

Opis: Druga edycja długo wyczekiwanego projektu BWA we Wrocławiu, w którym artysta ze znaczącym dorobkiem twórczym wchodzi w rolę kuratora. W 2012 roku tę rolę pełnił Zbigniew Libera, w tym roku będzie to Joanna Rajkowska. Założeniem projektu jest przegląd najbardziej aktualnych postaw artystycznych. Nagrodą w konkursie jest wystawa w BWA Wrocław Główny.

Strona internetowa: https://bwa.wroc.pl/events/studio-mistrzow-rajkowska-nabor-do-projektu/

 

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.