szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Zbiory MNK dostępne on-line

23.09.2019

Aktualności, Ciekawostki, Polska: wydarzenia

Wyspiański, Malczewski, Boznańska, a nawet Leonardo da Vinci i Rembrandt van Rijn będą teraz dostępni na ekranach naszych urządzeń.

Ponad 130 000 obiektów, w tym malarstwo, grafika, fotografia, a także szkicowniki oraz pamiątki po artystach zostało udostępnionych w formie cyfrowej na platformie internetowej Muzeum Narodowego w Krakowie pod adresem zbiory.mnk.pl.

Od 2016 roku ponad 100 osób – w tym kuratorzy, konserwatorzy oraz fotograficy – pracowali nad digitalizacją dóbr kultury. Efektem tych działań jest nie tylko obszerna galeria zdjęć obiektów, lecz również baza wiedzy opracowana przez specjalistów na temat każdego z nich. Wszystko to ma służyć nie tylko innym muzealnikom i badaczom ze świata, ale również szerokiej publiczności w celach edukacyjnych.

Co więcej, opublikowane pliki będzie można pobrać w wysokiej jakości oraz wykorzystywać wedle uznania. Serwis powstał w ramach projektu „Bliżej kultury. Cyfryzacja reprezentatywnych kolekcji jednego z najstarszych i największych muzeów w Polsce – Muzeum Narodowego w Krakowie dla e-kultury i e-edukacji”. Został sfinansowany ze środków unijnych oraz dotacji ministerstwa i kosztował ponad 9 milionów złotych

A.R

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.