szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Tarasewicz i Myjak laureatami nagrody im. Norwida

27.09.2019

Aktualności, Polska: wydarzenia

Leon Tarasewicz i Adam Myjak otrzymali Nagrodę Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Celem konkursu jest pokazywanie i promocja wybitnych dzieł oraz artystów mazowieckich. W tegorocznej edycji laureatami zostali Krystyna Janda, Wiesław Myśliwski, Janusz Wawrowski. Leon Tarasewicz swoją nagrodę otrzymał za wystawę „Jerozolima” zrealizowaną w Galerii Foksal, której kuratorował Lech Stangret.

Nagrodę „Dzieło życia” przyznawanej od 2005 roku za całokształt twórczości otrzymał Adam Myjak. W ocenie jury konkursu jest to „jeden z najwybitniejszych artystów europejskich, klasyk współczesnej sztuki polskiej, rzeźbiarz i znakomity pedagog, wieloletni i ceniony rektora Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie”

Nagroda im. Cypriana Kamila Norwida została ustanowiona przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w 2001 roku przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Przyznaje się ją co roku literatom, muzykom, plastykom oraz twórcom teatralnym, którzy działają na terenie Mazowsza.

Więcej o laureatach nagrody w naszych pozostałych artykułach:

fot. góra: Adam Myjak, Portret X, brąz

A.R

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.