szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Opałka sprzedany w Christie’s za 800 tysięcy funtów

16.10.2019

Aktualności, Świat: aukcje

W poniedziałek na aukcji w londyńskim Christie’s sprzedano dzieło Romana Opałki za 800 tys. funtów. To prawie 4 mln złotych.

To najwyższa cena, jaką na aukcji osiągnęło dzieło artysty. Wcześniej jego obrazy sprzedawano w Sotheby’s za 423 000 czy 512 750 funtów. Więcej o cenach, jakie osiągają jego prace pisaliśmy w artykule Roman Opałka na rynku sztuki. W sierpniu tego roku Muzeum Narodowe w Krakowie dostało w depozyt jeden z obrazów liczonych Opałki. Oficjalna cena rynkowa za dzieło, jaką ogłosiło muzeum to 1,3 mln.

Roman Opałka jest cenionym polskim artystą konceptualnym, tworzone przez niego dzieła charakteryzują się determinacją i konsekwentnym dążeniem do osiągnięcia zamierzonego celu. Mnogość technik obecnych w jego twórczości była świadomym wyborem, nagrywanie własnych słów na taśmach magnetofonowych, fotografowanie własnej twarzy ukazującej nieubłagany upływ czasu – wszystkie te elementy świadczą o intensywnym utożsamianiu się z tworzoną przez artystę sztuką. [Czytaj więcej o artyście…]

Dzieło o długiej, charakterystycznej dla artysty nazwie obejrzeć możemy tutaj.

il. góra: Roman Opałka, „Potop”, 1968 r., źr. Desa Unicum

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.