szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

“Caminando” Magdaleny Abakanowicz za 10 milionów – czy padnie rekord?

17.10.2019

Aktualności, Polska: aukcje

“Caminando”, składająca się z 20-tu rzeźb instalacja Magdaleny Abakanowicz zostanie wystawiona na aukcji pod koniec października. Może osiągnąć cenę nawet 10 milionów złotych – byłby to niekwestionowany rekord na polskim rynku sztuki.

Najdroższym dziełem wylicytowanym dotychczas w Polsce jest “M39” Wojciecha Fangora. 29 listopada zeszłego roku osiągnęło ono 4,72 mln złotych. Pisaliśmy o tym tutaj. “Caminando” może znacznie przekroczyć tę kwotę – Desa Unicum podaje estymację o wysokości 7-10 mln złotych.

Aukcja odbędzie się 29 października w Desie Unicum. Co ciekawe, dzieło pochodzi z kolekcji zmarłego w 2014 roku aktora Robina Williamsa. Wystawiane było też na Art Fair Basel, w Salamance oraz w Kolonii.

To, jak bardzo dzieła polskiej artystki docenione zostały na świecie potwierdza również fakt, że od czerwca do września 2020 roku w Tate Modern odbędzie się wystawa w całości poświęcona jej twórczości.

il. góra: Magdalena Abakanowicz, Caminando (zestaw 20 figur), 1998/1999 r., źr. Desa Unicum

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.