szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
AM warsztaty Baner Magazyn RiSZ no4

Warszawska policja odnalazła skradzione dzieło sztuki

24.10.2019

Aktualności, Polska: wydarzenia

Odnaleziono skradziony w 1993 roku obraz Stanisława Gałka “W szałasie”.

Jak poinformował wczoraj portal policja.pl, dzieło ukradziono osobie prywatnej mieszkającej w Warszawie. Rabusie włamali się i zabrali wykonany techniką olejną na płótnie obraz.

Policjanci stale monitorują rynek dzieł sztuki, szukając pochodzących z przestępstw przedmiotów. Współpracują oni z przedstawicielami Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jak również z Narodowym Instytutem Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów w Warszawie, który prowadzi „Krajowy wykaz zabytków skradzionych lub wywiezionych za granicę niezgodnie z prawem”. To właśnie w tym wykazie zarejestrowany był obraz Stanisława Gałka.

Funkcjonariuszom udało się ustalić, kto wystawił skradzione uprzednio dzieło do sprzedaży. Policjanci sprawdzają teraz czy osoba ta miała jakikolwiek związek z niechlubną przeszłością obrazu, czy wiedziała o jego pochodzeniu i w jaki sposób weszła w jego posiadanie.

Stanisław Gałek, W szałasie, 1918, źr. policja.pl

il.góra: Stanisław Gałek, W szałasie (fragment), 1918, źr. policja.pl

MN

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.