szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

„Kuchenny” Cimabue sprzedany za ponad 24 mln euro

28.10.2019

Aktualności, Świat: aukcje

Historia odnalezienia obrazu średniowiecznego mistrza doczekała finału w postaci zawrotnej sumy sprzedaży.

O tym wydarzeniu pisaliśmy w poprzednim miesiącu. Podczas przygotowania do przeprowadzki, w kuchni starszej kobiety odnaleziono XIII-wieczny obraz Cimabue warty ok. 4-6 milionów euro. Obraz wisiał nad kuchenką, a jego właściciele uważali go za tradycyjną ikonę pochodzącą z Rosji.

Wczoraj, 27 października podczas aukcji w Actéon Hôtel des Ventes de Senlis arcydziełko z XIII wieku o wymiarach 26 na 20 centymetrów zostało wylicytowane za 19,5 mln euro, co łącznie z opłatami daję sumę 24,1 miliona euro. W oświadczeniu domu aukcyjnego czytamy, iż praca Cimabue osiągnęła najwyższy wynik sprzedaży malarstwa średniowiecznego oraz znalazła się na 18. miejscu notowania przy uwzględnieniu malarstwa średniowiecznego i dawnych mistrzów takich jak Leonardo, Raphael, Rembrandt.

Całe to wydarzenie podsumował Dominique Le Coent z domu aukcyjnego Actéon – gdy unikatowa praca, tak rzadko spotykanego malarza jak Cimabue trafia na rynek, musisz być gotowy na niespodziankę.

A.R

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.