szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Były fotograf Banksy’ego wydaje album z niepublikowanymi nigdy zdjęciami artysty

07.11.2019

Aktualności, Świat: wydarzenia

Dawny fotograf Banksy’ego, Steve Lazarides wydaje album z nigdy niepublikowanymi zdjęciami artysty w czasie pracy. Publikacja składa się z kilkuset fotografii wykonanych na przestrzeni 11-tu lat. Przygotowanie albumu z ok. 12 tysięcy negatywów trwało ponad dwa lata.

Steve Lazarides robił zdjęcia Banksy’emu jeszcze zanim ten osiągnął światową sławę. Mężczyźni obaj pochodzą z Bristolu. Oprócz fotografowania artysty, stanowił jego prawą rękę i często mówi się, że to właśnie on odpowiedzialny jest za sukces twórcy. Lazarides sprzedawał jego prace, z czasem został agentem Banksy’ego, założył galerię. Ich relacja była jednak czymś więcej niż standardową więzią między współpracownikami. “To było znacznie głębsze. Znacznie silniejsze” – powiedział Lazarides dla Huffington Post.

Ich drogi rozeszły się w 2008 roku. “Nie było między nami żadnego konfliktu czy urazy, po prostu oboje zajęliśmy się czymś innym. On chciał coś udowodnić w jednym miejscu, ja chciałem w drugim.” Lazarides nie zamierza wyjawiać tożsamości Banksy’ego. “Trzymaliśmy ją w sekrecie ponad 20 lat. Dlaczego niby teraz miałbym się poddać?”

Album zamówić będzie można na banksycaptured.com

il. góra: źr. banksycaptured.com

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.