szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

Co pokażemy na tegorocznych Targach Sztuki Dostępnej?

14.11.2019

Aktualności, Kolekcjonowanie, Polska: wydarzenia

Zapraszamy na nasze stoisko na Targach Sztuki Dostępnej!

W ten weekend, 16-17 listopada w warszawskiej Babce do wynajęcia odbędą się Targi Sztuki Dostępnej. Będziemy na nich obecni!

Na naszym stoisku obejrzycie na żywo i kupicie fotografie Szymona Kobusińskiego oraz rzeźby duetu Paweł Wocial & Kamila Tuszyńska. Jutro dowiecie się więcej szczegółów – zaprezentujemy prace artystów na naszym portalu.

W sobotę o godzinie 16-tej redaktor naczelna portalu Rynek i Sztuka Anna Niemczycka-Gottfried wraz z Leną Szwed-Strużyńską z Leonarda Art Gallery poprowadzą spotkanie na temat “Jak i gdzie kupować dzieła sztuki? Rady dla początkujących kolekcjonerów”. To propozycja szczególnie dla tych, którzy pragną zacząć swoją przygodę z ze zbieraniem dzieł sztuki.

To jednak nie koniec. W niedzielę od godziny 15-tej na naszym stoisku patron działu “Prawo na rynku sztuki”, pani adwokat Izabela Jasińska spotka się z zainteresowanymi i udzieli porad dotyczących aspektów prawnych związanych ze sztuką. Od pani Izabeli dowiecie się jakie dzieła chronione są prawem autorskim, jak chronić prawo do wizerunku, czym różni się licencja od umowy o przeniesienie praw autorskich i czy prawa autorskie można zbyć. Pani adwokat przybliży też tematy związane z błędami w umowach i zagrożeniami, jakie się z nimi wiążą. Odpowie również na pytania: “ Jakie roszczenia przysługują artyście jeśli jego autorskie prawa majątkowe lub osobiste zostały naruszone?” oraz “Czym są „pola eksploatacji” i dlaczego tak ważne jest, aby w umowie szczegółowo je wskazać?”. Nie tylko osoby prywatne mogą skorzystać ze spotkania – chętni usłyszą także o zagadnieniach dotyczących finansowania instytucji kultury.

Zobaczcie też naszą relację z zeszłego roku.

Zapraszamy serdecznie!

il. góra: fot. Adam Radtke

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów