szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Rynek sztuki bez tajemic

Allegro – nowy gracz na rynku sztuki

15.11.2019

Aktualności, Dla galerzystów, Magazyn

Serwis Allegro to ulubiony adres e-commerce Polaków. Dzięki nowym technologiom stwarza innowacyjne możliwości dla sprzedawców oraz kupujących. Tym razem platforma ta specjalną uwagę poświęca uczestnikom rynku sztuki, tworząc Strefę Kolekcjonera. To właśnie świeżość i nowe technologie w połączeniu z unikalnym doświadczeniem w dziedzinie e-commerce powinna przyciągać zarówno marszandów, antykwariuszy jak i kolekcjonerów.

Nowa platforma skupia przede wszystkim uznane galerie sztuki oraz antykwariaty z całej Polski dostępne od teraz w zasięgu ręki. Uczestnictwo w Strefie Kolekcjonera jest zatem dodatkową możliwością dystrybucji dzieł sztuki pośród znaczącej bazy aktywnych klientów – w ubiegłym roku kategorię Antyki i Sztuka na Allegro odwiedziło 8,8 milionów osób.

Nic w tym dziwnego, gdyż serwis prowadzi szeroko zakrojone działania marketingowe, które pośrednio wpływają na obrót przedsiębiorców działających na Allegro. Nie inaczej jest z uczestnictwem w Strefie Kolekcjonera, gdzie platforma traktuje dzieła sztuki na niej umieszczone i uczestników obrotu nimi z odpowiednią estymą. Dla przykładu możliwe jest umieszczenie logotypu galerii czy też antykwariatu w serwisie (na początek współpracy Allegro oferuje tę możliwość bezpłatnie przez 12 miesięcy), a obiekty z danej oferty są promowane w specjalnych listach ofert widocznych z poziomu strony głównej.

Dodatkowo, dla nowych uczestników, Strefa Kolekcjonera oferuje 300 darmowych wyróżnień obiektów w danej kategorii, przez co wskazane dzieło sztuki zostanie umieszczone na wysokiej pozycji podczas wyszukiwania przez klientów. Wsparcie Allegro widoczne jest również w sprzedaży obrazu, rzeźby, grafiki, szkła i ceramiki lub innych przedmiotów rzemiosła artystycznego przy organizowanych przez serwis cyklicznych akcjach promocyjnych. Pomocna w handlu na platformie może się okazać również usługa wewnętrznych reklam w serwisie, ADS Allegro. Podobnie jak pozostałych przypadkach – dla przystępujących do Strefy Kolekcjonera przysługuje ich darmowy pakiet.

Oczywiście siłą Allegro nie są wyłącznie reklamy. Przede wszystkim za popularność serwisu odpowiada intuicyjność w realizacji sprzedaży oraz zabezpieczenia transakcji realizowane przez platformę np. w formie Programu Ochrony Kupujących. W Strefie Kolekcjonera dodatkowo zdecydowano się na wsparcie ekspertów, którzy zaświadczają o autentyczności wystawionych dzieł. 

Aktualnie w programie Allegro uczestniczą: Galeria PersonalArt, Salon Dzieł Sztuki Connaisseur Kraków, Dom Aukcyjny i Galeria Sztuki Art in House, Galeria Sztuki Współczesnej 101 projekt, Galeria Sztuki Stalowa, Galeria Sztuki Współczesnej Foksal17, Nautilus Galeria i Dom Aukcyjny, Galeria Dyląg, Galeria Raven, Galeria Sztuki i Atelier Maya, Galeria Sztuki Attis, Galeria Żak, Antykwariat Antyki Jakubowski, Galeria TOTUart, Dom Aukcyjny i Galeria Bohema, Galeria Miasto Sztuki, Galeria Rafał Kucharski, Galeria Pragaleria, Antykwariat Dawid Janas, Galeria Fresz Gallery, Galeria Tadeo-Art, Galeria Personalart, Galeria Antiqua, Polski Dom Aukcyjny, Galeria Art Agenda Nova.

Strefa Kolekcjonera na Allegro to przede wszystkim ciekawy pomysł na rozwój rynku sztuki w Polsce. Serwis angażuje na nowo uczestników tego rynku, dając im dodatkową możliwość do przeprowadzania transakcji z ich wsparciem. Stąd też platforma oferuje indywidualnego konsultanta dla marszandów czy antykwariuszy, który będzie służył pomocą przez telefon lub mailowo, a także bezpłatny udział w szkoleniach i warsztatach.

Nowy gracz na rynku sztuki może okazać się w niedługim czasie liderem obrotu dziełami sztuki. W końcu sformułowanie “znajdziesz na Allegro” na stałe weszło do języka zakupowego Polaków. Podobnie, wśród kolekcjonerów i inwestorów pierwszym etapem poszukiwania prac Chełmońskiego, Tarasina czy Dwurnika, będzie właśnie Strefa Kolekcjonera.

Zgłoszenia do strefy kolekcjonera przyjmowane są na adres e-mail: strefakolekcjonera@allegro.pl

Materiał powstał we współpracy z serwisem Allegro i Strefą Kolekcjonera.

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Jeden komentarz do “Allegro – nowy gracz na rynku sztuki”

  1. kova

    To wspaniale, że coś się ruszyło, bo polscy artyści żyją, po opłaceniu różnych neokomunistycznych bzdur, za 1 zł dziennie. Teraz będą jedli za 2 zł dziennie. Brawo!

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.