szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

Relacja z drugiej edycji Targów Sztuki Dostępnej

19.11.2019

Aktualności, Kolekcjonowanie, Polska: wydarzenia

Druga edycja Targów Sztuki Dostępnej już za nami. Zakres cenowy prac na targach był ograniczony – nie mogły przekroczyć one 5 tys. złotych – co, jak sama nazwa wydarzenia wskazuje, powinno sprawić, by sztuka stała się dostępna dla kieszeni większości Polaków. Sądząc po frekwencji – po raz kolejny się to udało.

Targi Sztuki Dostępnej, jesień 2019

Targi odbyły się w dniach 16 i 17 listopada w warszawskiej Babce do wynajęcia. Propozycje artystów oraz galerii i w tym roku charakteryzowały się sporą różnorodnością – eksponowano malarstwo i rzeźbę wszelkiej maści, a także grafikę, fotografię, rysunek. Nie zabrakło też performansu, jak również prac dla fanów urban artu, street artu i graffiti.

Atrakcyjną pozycję stanowiły także spotkania artystyczne: wykłady, pokazy i dyskusje. Goście zyskali okazję do zapoznania się z podstawami arteterapii, kolekcjonerstwa oraz zasadami eksponowania sztuki w domu. Przyjrzeli się też procesowi rysowania portretu wraz z komentarzem tworzącego go na żywo artysty. Targi umożliwiły zwiedzającym też coś, co zwykle nieczęsto się zdarza – okazję do osobistego kontaktu z artystą i rozmowy z nim.

Nas również nie zabrakło na Targach. Jak już pisaliśmy wcześniej, prezentowaliśmy na nim fotografie Szymona Kobusińskiego oraz rzeźby duetu Pawła Wociala i Kamili Tuszyńskiej. Pani adwokat Izabela Jasińska, patron naszego działu „Prawo na rynku sztuki” udzieliła też u nas porad dotyczących aspektów prawnych związanych ze sztuką. Zobaczcie zdjęcia z naszego stoiska:

Duże zainteresowanie to sukces i miła informacja nie tylko dla organizatorów targów, ale i dla wszystkich powiązanych z rynkiem sztuki w Polsce. Wydarzenie z pewnością wpływa na ożywienie rynku i wzbudzenie zaciekawienia u tych, którzy wcześniej, z różnych powodów nie zainteresowaliby się zakupem obrazu czy rzeźby. Na przyszłość potrzebna byłaby jednak większa selekcja prac i wystawców. Czekamy zatem na kolejną edycję.

Targi Sztuki Dostępnej, jesień 2019

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów