szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Powstała wystawa we współpracy z Amnesty International

26.11.2019

Aktualności, Świat: wydarzenia

We współpracy z Amnesty International powstała wystawa, której celem jest zbieranie funduszy na wspieranie obrony wolności słowa na świecie.

Wystawa nosi nazwę “Art 19”, pochodzącą od 19. artykułu wchodzącego w skład Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, mówiącego, że “każdy człowiek ma prawo wolności opinii i wyrażania jej”. Objedzie ona Europę w grudniu – ekspozycję będziemy mieli okazję zobaczyć w Berlinie, Genewie, Pradze czy Paryżu.

Na pomysł zorganizowania wystawy wpadło kilku przyjaciół posiadających doświadczenie w obszarze sztuki oraz działań związanych z Amnesty International: galerzysta Mike Karstens, prawnik i kurator Burkhard Richter, Bill Shipsey, pomysłodawca “Art for Amnesty” oraz Jochen M. Wilms, biznesmen i producent projektów związanych ze sztuką.

Nie zabraknie na niej nazwisk takich jak Yoko Ono, Gerhard Richter czy William Kentridge. Zobaczymy też prace Shirin Neshat, Iranki poruszającej tematy związane z opresją czy dyktatorstwem, a także Ilyi oraz Emilii Kabakov, artystów znanych z ukazywania trudów życia w Związku Radzieckim. “Sztuka jest potężnym narzędziem” – mówią Rosjanie.

il. góra: „48 Portraits”, Gerhard Richter, 2011, fot. Gottfried Helnwein, źr. Wikimedia Commons:  https://tiny.pl/tnskm

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.