szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

W Sotheby’s odbywa się aukcja fotografii kosmicznej

27.11.2019

Ciekawostki, Świat: aukcje

Wczoraj w domu aukcyjnym Sotheby’s rozpoczęła się internetowa aukcja fotografii kosmicznej.

Katalog charakteryzuje się bogatą ofertą. Znajdziemy w nim XIX-wieczne zdjęcia księżyca wykonane w 1891 roku przez Lewisa Morrisa Rutherfurda, jednego z pierwszych astronomów, którzy użyli fotografii do badań z zakresu astrofizyki. Rutherfurd wynalazł też wiele urządzeń, takich jak np. pierwszy teleskop służący do astrofotografii.

Dom aukcyjny oferuje również obiekty z kolekcji NASA: wizerunki astronautów przy pracy, startujących statków kosmicznych czy dokumentacje powierzchni księżyca z połowy XX wieku, autorstwa nie fotografa, a sondy kosmicznej, Lunar Orbiter II. Zainteresowani mają okazję wylicytować również ujęcia pochodzące z momentów epokowych: z pierwszej wizyty człowieka w przestrzeni kosmicznej czy na Księżycu podczas Misji Apollo 11.

Miłośnicy niewyjaśnionych zjawisk także znajdą coś dla siebie: dużym zainteresowaniem cieszą się pochodzące z 1975 roku ujęcia UFO, rzekomo przelatującego wtedy nad Szwajcarią. Seria należy do jednej z najszerzej publikowanych przez zwolenników istnienia cywilizacji pozaziemskiej. Została też użyta do stworzenia plakatu reklamującego program telewizyjny “Z archiwum X”.

Aukcję zobaczyć można tutaj. Potrwa ona do 3 grudnia.

il. góra: Misja Apollo 15, sierpień 1971, źr. Sotheby’s

MN

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.