szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Nocleg w obrazie Hoppera

29.11.2019

Aktualności, Ciekawostki, Świat: wydarzenia

W USA odtworzono pokój z obrazu Hoppera “Western Motel” i otwarto go do wynajęcia na noc.

Virginia Museum of Fine Arts otworzyła miesiąc temu wystawę poświęconą Edwardowi Hopperowi. W jej skład wchodzi nie tylko ponad 60 prac artysty – obrazów olejnych, akwareli i rysunków. Oprócz tego w muzeum dokładnie odzwierciedlono pomieszczenie z płótna malarza – od fotela, leżących na ziemi walizek, aż po kierunek promieni słońca na ścianie.

Edward Hopper, Western Motel, 1957, źr. Yale University Art Gallery, własność spadkobierców Josephine N. Hopper

Pomysł cieszy się dużą popularnością – wszystkie noclegi aż do lutego zostały wykupione. “Niesamowite było dla mnie obudzić się tam i wypić kawę, patrząc na wspaniałą wystawę zaraz obok mnie” – powiedziała Ellen Chapman, pierwsza osoba nocująca w pokoju. Nie dla każdego jednak było to zachwycające doświadczenie. Jako druga nocleg zarezerwowała Margot Boyer-Dry, redaktorka New York Timesa. “Ostatecznie czułam się jak w każdym innym pokoju hotelowym, w którym spałam” – skomentowała.

To nie pierwszy podobny przypadek. W 2016 roku Art Institute of Chicago w podobny sposób promowało swoją instytucję. Odtworzono wtedy sypialnię Van Gogha, bazując na obrazie namalowanym w 1889 roku. Pokój udostępniono nawet na Airbnb i można było zarezerwować go już za 10 dolarów za noc.

źr. Art Institute of Chicago

il. góra: źr. Virginia Museum of Fine Arts

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.