szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

Kolekcja sztuki jako puzzle online. Ciekawy pomysł brytyjskiego muzeum

09.04.2020

Aktualności, Ciekawostki

Pandemia koronawirusa powoduje, że światowe muzea i galerie sztuki opierają swoje działania już nie tylko na prezentowaniu cyfrowych ekspozycji. Instytucje w coraz bardziej kreatywny sposób próbują aktywizować odbiorców, decydując się na przeróżne zabawy i akcje w social media. Niedawno Cooper Gallery w Barnsley przekształciła swoją kolekcję w układanki, które użytkownicy mogą składać online.

W brytyjskim Cooper Gallery codziennie pojawiają się nowe łamigłówki wykorzystujące dzieła sztuki znajdujące się na co dzień w muzealnej kolekcji. Akcja spotkała się z dużym uznaniem i została przyjęta entuzjastycznie – i tak ludzie z całego świata od kilku dni rywalizują ze sobą, próbując ułożyć puzzle w jak najszybszym czasie. Radni Barnsley podkreślają, że darmowymi łamigłówkami muzem „chce wnieść radość do domów ludzi w tych trudnych czasach”.

W galerii Cooper znajdują się zbiory obrazów, akwareli i rysunków z XVII-XX wieku, w tym dzieła brytyjskiego malarza Josepha Williama Turnera. Każdego dnia muzeum udostępnia w mediach społecznościowych cyfrową łamigłówkę opartą na wybranym dziele z kolekcji liczącej blisko 400 prac. Oprócz testowania siły mózgu, gra oferuje także wgląd we wspaniałe dzieła sztuki.

Obecnie Cooper Gallery planuje zorganizowanie konkursu online, w którym uczestnicy zostaną poproszeni o rozwiązanie serii układanek, w jak najkrótszym czasie.

asz

źródło: BBC

il. góra: Charles Théodore Frère, Café de Galata, Constantinople (1814–1888), The Cooper Gallery

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

to cię powinno jeszcze zainteresować:

Polskie instytucje kultury w dobie pandemii

07.04.2020 / Aktualności, Ciekawostki, Kolekcje, Magazyn, Polska: wydarzenia, Wystawy: Polska

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów