szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Nowy Magazyn RiSZ dostępny online! Prawie 100 stron o sztuce za darmo

22.04.2020

Aktualności, Ciekawostki, Magazyn

Nowy numer Magazynu Rynku i Sztuki jest bez wątpienia wyjątkowy, tak jak czasy w których obecnie się znajdujemy. Postanowiliśmy, że specjalnie dla Państwa przygotujemy wydanie elektroniczne Magazynu RiSZ, które do 30 kwietnia można ściągnąć bezpłatnie z naszej strony.

Wszyscy znajdujemy się aktualnie w trudnej sytuacji związanej z pandemią. Chcemy włączyć się w akcję #zostańwdomu, dlatego najnowsze wydanie Magazynu RiSZ jest dostępne online i do 30 kwietnia można je pobrać za darmo. 

Wszystko po to, aby umilić Państwu ten, często uciążliwy, czas izolacji. Mamy nadzieję, że najnowszy RiSZ pomoże Państwu oderwać się myślami od sytuacji, która nas dotknęła i skupić się na czymś przyjemniejszym. 

Aby pobrać za darmo Magazyn RiSZ wystarczy zapisać się do naszego newslettera

POBIERZ MAGAZYN RiSZ

Magazyn Rynku i Sztuki no 4

A co w Magazynie?

Najnowszy Magazyn RiSZ to prawie 100 stron o sztuce. Znajdziecie w nim m.in. eksperckie artykuły, wywiady, ciekawostki, fotografie dzieł sztuki. 

To wydanie poświęcamy wybranym zagadnieniom z kręgu sztuki abstrakcyjnej, a skupiamy się przede wszystkim na unikalnych zjawiskach polskiej sceny awangardowej. Piszemy o twórczości Jana Berdyszaka, analizujemy dokonania słynnego duetu: Katarzyny Kobro i Władysława Strzemińskiego – prekursorów konstruktywistycznej awangardy, których dorobek zaprezentowany został w zeszłym roku na przekrojowej wystawie w Centrum Pompidou. W Magazynie znajdą się też syntetyczne kompozycje Jerzego Grochockiego, dzięki którym spoglądamy na sztukę z perspektywy „matematyki organizującej płaszczyznę i przestrzeń”. 

O to jak abstrakcja odnajduje się na rynku sztuki pytamy kolekcjonerów i znawców. Rozmawiamy m.in. z Andrzejem Kendą, kolekcjonerem twórczości Wojciecha Fangora, a Jacka Łozowskiego pytamy o trudną rolę kolekcjonera-animatora abstrakcji geometrycznej.

W numerze również hipnotyzujące, „sekretne” prace abstrakcjonistki, Hilmy af Klint, analiza fotografii abstrahującej od figuratywności, a także relacja z XII Biennale Florenckiego. Na deser Magazyn RiSZ oddajemy do dyspozycji samym artystom: Piotr Sakowski, Giulio Zanet, Tamara Berdowska prezentują na jego stronach własną twórczość.

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

to cię powinno jeszcze zainteresować:

Historia fotografii modowej w Polsce

14.04.2020 / Aktualności, Ciekawostki, Kolekcjonowanie, Migawki ze świata sztuki

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.