szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE DUŻY

Biennale architektury i sztuki w Wenecji przełożone 2021 i 2022 rok

05.06.2020

Aktualności, Ciekawostki, Świat: wydarzenia

Skutki ustępującej pandemii stają się coraz bardziej widoczne. Niedawno organizatorzy weneckiego Biennale ogłosili, że wielkie święto sztuki przeniesiono na kolejny sezon.

Kalendarz świata sztuki po raz kolejny został zrewidowany przez panującą pandemię. Pięćdziesiąta dziewiąta edycja Biennale Sztuki w Wenecji została przesunięta na 2022 rok, a siedemnaste Biennale Architektury w Wenecji zaplanowano na 2021 r. Według organizatorów wydarzenia, odroczenie wystawy jest potwierdzeniem, że skutki kryzysu wywołanego obecną sytuacją będą odczuwalne jeszcze przez długi czas. Biennale architektury planowane jest obecnie na okres sześciu miesięcy – od 22 maja do niedzieli 21 listopada 2021 roku. 

Podczas gdy muzea i inne miejsca kultury we Włoszech ogłosiły oficjalne daty ponownego otwarcia dla zwiedzających, a niektóre ograniczenia zostały zniesione, organizatorzy Biennale nadal nie byliby w stanie zrealizować imprezy w dotychczasowej formule, gdyby miała odbyć się w sierpniu tego roku. W rezultacie na wyjątkowe europejskie święto sztuki będziemy musieli poczekać jeszcze rok.

Jak wyjaśniał prezydent Wenecji Roberto Cicutto, z najwyższym szacunkiem dla pracy wykonanej przez wszystkich zaangażowanych oraz inwestycji dokonanych przez uczestników i biorąc pod uwagę trudności, jakie napotkały inne kraje, instytucje, uniwersytety czy pracownie architektoniczne, ostateczna decyzja o odwołaniu tegorocznych obchodów Biennale była wynikiem wielu próśb o odroczenie wystawy. Na zaistniałą sytuację niewątpliwy wpływ miała również niepewność dostaw, ograniczenia w podróżowaniu i restrykcyjne wymogi sanitarne.

Miejmy nadzieję, że odroczenie tego ważnego święta w świecie sztuki pozwoli osiągnąć doskonałe przygotowanie, dopracowanie szczegółów i oprawę, na jaką weneckie Biennale zasługuje. 

asz

źródło: artforum.com

il. góra: źródło: worldarchitecture.org

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

to cię powinno jeszcze zainteresować:

Eckehard Fuchs

12.05.2020 / Aktualności, Raport rynek sztuki, Świat: wydarzenia

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Magazyn

Czytaj najnowszy numer Magazynu RiSZ online.

Kup magazyn Zobacz inne nasze publikacje

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.