szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE NOWA EDYCJA JESIEŃ

Od Tajwanu do Reykjaviku. Przegląd targów sztuki w Europie i na świecie

12.08.2020

Magazyn, Świat: wydarzenia

Sztuka jest potrzebna, a jej miłośnicy na całym świecie robią wszystko, aby wydarzenia kulturalne mogły odbyć się jeszcze w tym, bardzo trudnym, 2020 roku. Specjalnie dla Was stworzyliśmy zestawienie, właśnie trwających lub zbliżających się, targów sztuki w Europie i na świecie. Niektóre z nich można odwiedzić, inne zostały przeniesione całkowicie lub częściowo do przestrzeni wirtualnej. Przypominamy też, które wydarzenia zostały odwołane lub przeniesione na rok 2021 w związku z pandemią koronawirusa.

Art Nocturne Knocke

Odbywające się od ponad 40 lat belgijskie targi sztuki to, jak podkreślają organizatorzy imprezy, mieszanka antyku ze sztuką współczesną oraz designu w różnych stylach, przedstawiona w eklektycznej, świeżej oprawie. Nadmorskie Knocke przyciąga marszandów z całego świata, a sami organizatorzy opisują imprezę jako “ekskluzywne doświadczenie sztuki”. 45. edycję wydarzenia możemy podziwiać online.

Gdzie: Belgia/online

Kiedy: 8-16 sierpnia 2020

Art&Antique Residenzhof Salzburg

Targi odbywają się co roku w sierpniu. Niewielkie wydarzenie stało się istotnym punktem na mapie dla osób interesujących się rynkiem sztuki. Kuratorzy, marszandzi czy kolekcjonerzy przyjeżdżają do Austrii z perspektywą podziwiania i nabycia dzieł m.in. dawnych mistrzów. Jak zapowiadają organizatorzy, na tegorocznych targach pojawią się dzieła “prawdziwych bogów sztuki”, jak: Georges Braque, Gérard Schneider, Serge Poliakoff czy mistrz pop-artu Roy Lichtenstein.

Gdzie: Austria

Kiedy: 8-16 sierpnia 2020

Marfa Invitational

Misją organizatorów wydarzenia jest stworzenie unikatowej przestrzeni do kontemplacji sztuki współczesnej. Targi co roku odbywają się w Teksasie i gromadzą dziesiątki tysięcy miłośników i kolekcjonerów sztuki, prezentując dzieła światowej sławy współczesnych artystów-wizjonerów.

Gdzie: USA

Kiedy: 13-16 sierpnia 2020

June Art Fair

Targi organizowane są wspólnie z międzynarodowymi galeriami sztuki współczesnej.

Debiut targów odbył się podczas Basel Art Week w 2019 roku, w betonowym bunkrze przekształconym w przestrzeń wystawienniczą. June Art Fair został wyróżniony za alternatywną do tradycyjnego oglądania targów sztuki przez wysoce selektywną, międzypokoleniową grupę artystów, prezentujących projekty w otwartym formacie. W 2020 roku dzieła twórców z całego świata pokazane zostaną online.

Gdzie: Szwajcaria/online
Kiedy: 20-31 sierpnia 2020

Art Formosa

Wydarzenie artystyczne organizowane na Tajwanie, w ramach którego odbywają się zarówno targi sztuki współczesnej, jak i konkurs dedykowany wschodzącym artystom z Azji.

Gdzie: Tajwan

Kiedy: 27-30 sierpnia

Chart Air Fair

To jedna z najważniejszych imprez artystycznych w Skandynawii, która odbywa się co roku w sierpniu. Celem wydarzenia jest jednoczenie różnych galerii sztuki z regionu oraz promocja rodzimych artystów pokazując ich dzieła międzynarodowej widowni. W tym roku organizatorzy przedstawią sztukę kobiet-artystek, w nowym, zdecentralizowanym formacie targów. Wydarzenie, odbędzie się w pięciu stolicach krajów nordyckich. Nowy format łączy wystawy stacjonarne i wydarzenia z atrakcjami online.

Gdzie: Kopenhaga, Helsinki, Oslo, Reykjavik i Sztokholm (plus atrakcje online)

Kiedy: 28-30 sierpnia 2020

British Art Fair

Targi przyciągają do Londynu czołowych marszandów współczesnej sztuki brytyjskiej. W 2020 roku będzie można znaleźć silną reprezentację najważniejszych brytyjskich artystów XX i XXI wieku: od Henry’ego Moore’a, Davida Hockney’a i Barbary Hepworth po Damiena Hirsta, Graysona Perry’ego i Chrisa Ofili. Ponadto odbędą się wybrane przez kuratorów serie specjalnych wystaw i wydarzeń.

Gdzie: Anglia

Kiedy: 24-27 września 2020

Art Market San Francisco

Podczas 10. edycji wydarzenia zaprezentowane zostaną dzieła z 85 galerii sztuki współczesnej z całego świata. Zeszłoroczna edycja zgromadziła ponad 28 tys. odwiedzających, padły też rekordy sprzedaży dzieł sztuki. W 2020 na Art Market San Francisco znajdziemy jeszcze więcej dzieł sztuki współczesnej – zarówno powracających artystów, jak i ekscytujących nowicjuszy.

Gdzie: USA
Kiedy: 1-4 października 2020

ArtVilnius

Jedyne targi sztuki współczesnej na Litwie i największe wydarzenie sztuk wizualnych w Europie Wschodniej. Wydarzenie organizowane jest od 2009 roku, a w ciągu ostatnich dziesięciu lat targi znacząco ugruntowały swoją pozycję na lokalnej i międzynarodowej liście obowiązkowych wydarzeń kulturalnych. Każdego roku ArtVilnius odwiedza ponad 23 tys. osób. Co roku zwiedzający mogą skorzystać z szeregu ciekawych warsztatów i prelekcji oraz spotkać się z artystami sztuki współczesnej.

Gdzie: Litwa
Kiedy: 2-4 października 2020

Warto również podkreślić, że wiele ważnych i ciekawych targów sztuki zostało odwołanych lub przeniesionych na 2021 rok, są to m.in. Warszawskie Targi Sztuki – czołowe galerie sztuki współczesnej, antykwariaty i domy aukcyjne z całej Polski  prezentują tu dzieła sztuki dawnej, uznanych artystów współczesnych  oraz twórców najmłodszego pokolenia, Art Revolution Taipei – kultowe azjatyckie targi sztuki, Baltimore Antique Show – największa wystawa antyków w USA, Edina Art Fair –  wydarzenie zaliczane do 50 najlepszych festiwali sztuki we Francji, Tbilisi Art Fair – odbywające się w Gruzji targi prezentujące dzieła ze scen artystycznych na Kaukazie, w Europie Wschodniej i Środkowej czy Art-O-Rama – targi sztuki współczesnej w Marsylii.

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

to cię powinno jeszcze zainteresować:

26.03.2019 / Aktualności, Świat: wydarzenia

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.