szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
KURSY ONLINE NOWA EDYCJA JESIEŃ

Targi sztuki na świecie w listopadzie

30.10.2020

Świat: wydarzenia

Listopad będzie bogaty w różne targi sztuki na całym świecie, pomimo pandemii i wprowadzania z powrotem coraz silniejszych restrykcji przez rządy różnych krajów. Z pewnością ograniczenia liczby uczestników i zakazy podróżowania nie sprzyjają tego typu wydarzeniom, co nie oznacza, że nie mogą się one przenieść do rzeczywistości wirtualnej i właśnie z tego rozwiązania wielu organizatorów postanowiło skorzystać. Od października do listopada liczba odwołanych targów i biennale wzrosła z 30% do 40%, a całkowicie do internetu przeniosło się aż 15% wydarzeń (wcześniej jedynie 2,5%). Nie mniej jednak sporo z nich będzie mieć miejsce stacjonarnie wedle wcześniej zaplanowanego terminu.

Prezentujemy listę zaplanowanych na listopad targów sztuki i biennale.

 1. TEFAF New York Fall – To jedne z większych targów sztuki, odbywające się w Nowym Jorku, ale w związku z obecną sytuacją przeniesione zostały do internetu. Wybór prac obejmuje 7 000 lat historii. Dzieła zostały wyselekcjonowane przez 300 ekspertów z całego świata. Każda z prac będzie dokładnie opisana, dostępna będzie również sekcja interaktywna, która pozwoli kolekcjonerom i wystawcom komunikować się ze sobą, umożliwiony będzie także stały kontakt z dealerami.

  Nowy Jork/online
  1-4 listopada

 2. Targi Sztuki Współczesnej MAG Montreaux Art Gallery – To wydarzenie, które każdego listopada od ponad 14 lat, gromadzi niezależne galerie i artystów zarówno ze Szwajcarii, jak i całego świata. Wystawcy w tym roku jest ich 120 – podzieleni są na galerie, artystów niezależnych, wystawy tematyczne oraz sztukę z zastosowaniem nowych technologii. Targi te odbywają się w planowanym terminie, stacjonarnie.
  Szwajcaria, Montreaux
  4-8 listopada
 3. Intersect Chicago – Intersect Chicago zastępuje targi SOFA (Sculpture Objects Functional Art And Design) z powodu obecnej sytuacji. Z tego też powodu wydarzenie przeniesie się w świat wirtualny i będzie relacjonowane w czasie rzeczywistym w dniach 6-12 listopada. Każdy z tych dni będzie poświęcony specjalnym tematom obejmującym: szkło, sztukę współczesną, ceramikę i rękodzieło, design, sztukę marginesu, tkaninę artystyczną i sztukę – w tym rzeźbę – w przestrzeni publicznej.
  Chicago/online
  6-12 listopada
 4. Artissima – To najważniejsze targi sztuki współczesnej we Włoszech. W tym roku Artissima łączyć będzie projekty cyfrowe z klasycznymi ekspozycjami. Fizycznie zaprezentuje trzy projekty wystawiennicze w muzeach, ich tematem przewodnim będzie Frenetic Standstill, oglądać je będzie można od 7 listopada do 9 stycznia. Targi online będą trwać od 5 do 8 listopada i podzielone będą na sekcje.
  Turyn/online
  6-8 listopada

 1. West Bund Art & Design – Trwające od 2014 roku targi odbywające się w Szanghaju prezentują szeroki wybór wiodących galerii z Chin i z całego świata. Jako jedno z kluczowych wydarzeń Międzynarodowego Miesiąca Handlu Sztuką w Szanghaju – West Bund Art & Design zaprezentuje specjalny projekt połączony z wystawami i wyprzedażą.
  Chiny, Szanghaj
  11-15 listopada
 2. AKAA – Also Known As Africa Art & Design Faris – Podczas piątej edycji targów pokazujących sztukę afrykańską i tworzoną przez czarnoskórych artystów pojawi się dwadzieścia galerii. Choć targi odbywają się stacjonarnie, wejść będzie można jedynie z zaproszeniem, aby ograniczyć liczbę odwiedzających. Ten kameralny klimat jeszcze bardziej podkreśli koncentrację organizatorów na zrównoważonym rozwoju rynku sztuki.
  Francja, Paryż
  13-15 listopada
 3. Abu Dhabi Art – to wydarzenie, które wykracza poza pojęcie tradycyjnych targów sztuki. Organizatorzy kładą silny nacisk na różnorodny program zaangażowania, m.in. instalacje artystyczne, wystawy, rozmowy i wydarzenia kulturalne. Odbywają się one przez cały rok w różnych miejscach, a punktem kulminacyjnym są właśnie te listopadowe targi. Stanowi to jednocześnie świetną okazję dla wystawców jak i kupców.
  Zjednoczone Emiraty Arabskie, Abu Dhabi
  19-26 listopada

fot. (góra): Artissima. International Fair of Contemporary Arts © Perottino-Piva-Bottallo/ Artissima

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

to cię powinno jeszcze zainteresować:

Bharti Kher, 2019 Clay, cement, wax, copper/brass photographe Alex Austin © Galerie Perrotin, mat. pras. https://www.asianowparis.com/

26.10.2020 / Aktualności, Świat: wydarzenia

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.