szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Ruszają zapisy na eksperckie kursy online dla miłośników sztuki

14.04.2021

Zainwestuj w sztukę

Obecna sytuacja znacząco wpłynęła na cały rynek sztuki. Wiele sektorów artystycznych ucierpiało, jednak wszystkie musiały wprowadzić istotne zmiany w sposobach funkcjonowania. Takie okoliczności, nie tylko przenoszą większość wydarzeń do strefy online, ale także są idealnym czasem na inwestycje alternatywne.kursy rynek i sztuka

Korzystając wieloletniego doświadczenia, postanowiliśmy podzielić się zdobytą wiedzą i we współpracy z ekspertami stworzyliśmy cztery kompleksowo przygotowane kursy (sprawdź).

Podczas kursów w kompleksowy sposób przedstawimy rynek sztuki w Polsce i na świecie. Bazując na najważniejszych przykładach,  zostaną przedstawieni najważniejsi gracze – galerie, domy aukcyjne czy antykwariaty. Omówimy sposoby ich działania, a także korzyści i koszty związane z korzystaniem z ich usług. Powiemy także o innych mechanizmach i zwyczajach, które kształtują rynek sztuki – o targach, ważnych wystawach, sposobach promocji artystów i modach, które wpływają na ceny ich dzieł. Wspomnimy także o kilku dobrych praktykach i poradach, które ułatwiają poruszanie się po rynku sztuki w Polsce.

Jak zacząć swoją przygodę z kolekcjonowaniem sztuki? Ile pieniędzy trzeba wydać na pierwszy obraz? Gdzie kupować dzieła? Czy kolekcjonowanie to kosztowne hobby? Po jakim czasie i w jaki sposób pieniądze zainwestowane w sztukę się zwracają?  Jakie problemy czy zagrożenia można napotkać? Na te, jak i inne pytania, które są często zadawane przez osoby zaczynające swoją przygodę z kolekcjonowaniem i inwestowaniem w sztukę, odpowiemy podczas kursu.

Rosnący młody polski rynek artystyczny kieruje się nieco innymi prawami, daje inne możliwości niż np. rozwinięty rynek globalny, dlatego przy omawianiu tematów związanych z inwestowaniem, warto poznać jego tajniki. Skupimy się zatem na fascynujących zagadnieniach, takich jak aukcje czy sposoby wyboru dzieł do kolekcji.

Polska sztuka jest niedoszacowana i wciąż bardzo tania w porównaniu z dziełami sprzedawanymi w euro czy dolarach. Wielu znakomitych twórców wciąż pozostaje nieznanych. Stwarza to wspaniałą okazję dla osób zainteresowanych kolekcjonowaniem czy inwestowaniem w sztukę. Poza tym, wspieranie lokalnego rynku tylko go umacnia i pozwala artystom się rozwijać.

kursy rynek i sztukaW jaki sposób tworzą się trendy? Czy jesteśmy w stanie przewidzieć, co będzie na topie, za dziesięć lat? Rynek sztuki jest dziedziną pasjonującą, bo wciąż jeszcze zaskakuje samych ekspertów. Dlaczego niektóre dzieła są sprzedawane za kilkadziesiąt milionów, a inne nigdy nie trafiają w ręce kolekcjonerów? Jak wycenia się obrazy? Czy ich wartość może spaść? Takie pytania są ważne w kontekście ekonomicznym. Gospodarka poturbowana przez ponad rok pandemii skłania nas do edukacji na temat form inwestycji alternatywnych. Czym różni się inwestowanie od kolekcjonowania? Myśląc o rynku sztuki, pojawia się sporo zagadek, przez co wiele osób wycofuje się i nigdy nie wchodzi głębiej w pasjonujący świat galerii, kolekcji i aukcji. kursy rynek i sztuka

Sytuacja dotyka także twórców poruszających się w każdej dziedzinie artystycznej. Większość aktywności przeniosła się do sfery online, w której nie każdy jest ekspertem. Internet rządzi się swoimi prawami, a jeśli artysta w dobie pandemii chce zostać dostrzeżony, powinien kierować się sprawdzoną wiedzą.

Świat sztuki to także targi i wystawy. Jak w obecnym czasie wygląda ich działanie? A w końcu, po co nam znajomość obrazów czy ich tworzenie własnej kolekcji? Wierzymy, że wiedza wzbogaca, a jako portal zajmujący się sztuką od wielu lat, pragniemy zachęcić do wykorzystania przedłużającego się czasu, na edukację i zdobycie nowych umiejętności.

 

Jeśli rezonuje z Tobą świat sztuki i chcesz dowiedzieć się więcej >> KLIKNIJ

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Rynek i Sztuka - logotyp

to cię powinno jeszcze zainteresować:

30.03.2021 / Kolekcjonowanie od podstaw

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.