szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU

Artysto-aplikuj!

27.04.2021

Dla artystów

Wiosna jest obfita w różnego rodzaju konkursy zarówno w Polsce jak i zagranicą. Warto zapoznać się z różnorodną gamą propozycji, szczególnie międzynarodowych, które oferują wspaniałe nagrody i wystawy. Poniżej przedstawiamy wam najciekawsze konkursy, na które możecie aplikować przez następne miesiące.


Konkurs na plakat festiwalu Miasto Słowa

 

Organizator: Wydział Kultury Urzędu Miasta Gdynia
Termin: 20.05.2021
Dziedzina: plakat
Opłata: brak informacji
Strona internetowa: https://konkursnlg.pl

Opis: Konkurs jest skierowany przede wszystkim do studentów i absolwentów uczelni artystycznych, grafików i osób zajmujących się projektowaniem graficznym. Plakat ma odnosić się do dzieł Stanisława Lema, którego setne urodziny przypadają na wrzesień 2021. Można nadesłać maksymalnie 5 prac. Do wygrania: I miejsce – 3.000 zł, II miejsce – 2.000 zł, III miejsce –  1.500 zł. Zgłoszenia za pomocą formularza na stronie.


XXIII Otwarty Międzynarodowy Konkurs na Rysunek Satyryczny

 

Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze
Termin: 31.05.2021
Dziedzina: rysunek satyryczny, technika dowolna
Opłata: brak informacji
Strona internetowa: http://www.satyryczny.norwid.net.pl

Opis: Konkurs jest skierowany do profesjonalnych artystów i amatorów. Można zgłosić dowolną liczbę rysunków satyrycznych o tematyce MASKA. Format nie mniejszy niż A5 i nie większy niż A3. Nagrody: Grand Prix –  5.000 zł i statuetka, I nagroda –  4.000 zł, II nagroda – 3.000 zł, III nagroda –  2.000 zł. Oryginały prac należy przesyłać pocztą.


II Ogólnopolskie Biennale Rysunku „Czas – Ruch – Przestrzeń”

 

Organizator: Fundacja Pinata
Termin: 15.08.2021
Dziedzina: rysunek, kolaż, asamblaż – technika dowolna
Opłata: brak informacji
Strona internetowa: http://pinatagroup.com/czas-ruch-przestrzen-2

Opis: Konkurs jest skierowany do studentów ostatnich lat uczelni artystycznych oraz profesjonalnych artystów. Do konkursu należy zgłosić od 1 do 3 rysunków o tematyce CZAS – RUCH – PRZESTRZEŃ. Prace można wykonać w dowolnej technice. Nagroda główna wynosi 2000 zł. Konkurs zostanie zakończony wystawą w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku (październik 2021). Do konkursu można zgłosić prace powstałe w latach 2019–2021, które nie były zgłaszane do konkursu w poprzednich latach. Format nie może przekraczać 100 x 70 cm. Zgłoszenia należy przesyłać na adres emailowy.


VI Piotrkowskie Biennale Sztuki

 

Organizator: Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim.
Termin: 30.06.2021
Dziedzina: wszystkie dziedziny sztuki wizualnej
Opłata: 50zł za jedną pracę, za każdą kolejną 20zł
Strona internetowa: https://biennalepiotrkow.pl

Opis: Konkurs jest skierowany do osób pełnoletnich: absolwentów uczelni artystycznych, ale także artystów bez dyplomu z dorobkiem. Tematem prac jest fragment książki Stanisława Lema „Powrót z gwiazd”, w której badacz kosmosu wraca na ziemię po 120 latach i odkrywa jak wiele się zmieniło. Można zgłosić maksymalnie 3 prace. Do wygrania: Grand Prix – 15.000 zł, II miejsce – 10.000 zł, III miejsce – 5.000 zł.


Park Sztuki 2021

 

Organizator: Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej
Termin: 31.07.2021
Dziedzina: rzeźba, instalacja, performance
Opłata: brak
Strona internetowa: https://gp.bck24.pl/park-sztuki-101112-wrzesnia-2021-r

Opis: Konkurs skierowany do absolwentów i studentów uczelni artystycznych oraz pełnoletnich artystów bez dyplomu z udokumentowanym dorobkiem. Należy zgłosić jeden projekt. Zwycięskie prace będą zaprezentowane 10,11 i 12 września podczas wydarzenia “Park Sztuki” w Parku Radziwiłowskim. Prace powinny nawiązywać tematycznie do historii parku oraz wpisywać się w jego przestrzeń.


Młodzi na start 2021

 

Organizator: Burda Media Polska Sp. z o.o.
Termin: 31.05.2021
Dziedzina: design
Opłata: brak informacji
Strona internetowa: https://www.elle.pl/decoration/mlodzinastart 

Opis: ELLE Decoration kieruje konkurs do osób pełnoletnich: studentów kierunków związanych z wzornictwem przemysłowym, osób zainteresowanych wzornictwem przemysłowym, pasjonatów sztuki oraz projektantów. Zgłoszenia należy wysyłać za pomocą formularza na stronie. Tematem prac jest: temat przewodni. Prace należy wykonać z odpowiednich materiałów. Powinny też spełniać warunki użytkowania. Pula nagród to 20 000 zł oraz publikacje w ELLE Decoration. 


Future Generation Art Price

 

Organizator: PinchukArtCentre
Termin: 03.06.201
Dziedzina: dowolna, sztuki wizualne
Opłata: brak
Strona internetowa: https://futuregenerationartprize.org/

Opis: Konkurs skierowany do artystów z całego świata w grupie wiekowej 18-35 lat. Nagroda główna w postaci 60,000 tysięcy dolarów w gotówce oraz 40,000 tysięcy dolarów na rozwój kariery artystycznej. Reszta nagród to 20 tysięcy dolarów podzielone na resztę zwycięzców, których prace zostaną zaprezentowane na Biennale w Wenecji. 


The Sunny Art Price

 

Organizator: Sunny Art Centre
Termin: 30.06.201
Dziedzina: dowolna, sztuki wizualne
Opłata: 25 funtów za jedną pracę, do 45 funtów za cztery
Strona internetowa: https://www.sunnyartcentre.co.uk/artprize

Opis: Konkurs skierowany do artystów z całego świata mających ukończone 18 lat. Tematem jest sztuka współczesna poruszająca ważne globalnie problemy i zagadnienia. Do wygrania: I miejsce – 3000 tysiące funtów, II miejsce – 2000 funtów, III miejsce – 1000 funtów oraz dla każdego zwycięzcy wystawa w Londynie, Chinach oraz rezydencja artystyczna na miesiąc w Chinach. 


The Lumen Price For Digital Art

 

Organizator: Lumen Art Projects Ltd
Termin: 08.06.201
Dziedzina: digital art
Opłata: 38 dolarów, 24 dolary za każdą kolejną pracę
Strona internetowa: https://www.lumenprize.com/

Opis: Konkurs adresowany do artystów z całego świata. Nagrody: I miejsce – 4,000 tysiące dolarów, reszta nagród o puli 11,500 tysięcy dolarów. Tematem jest sztuka cyfrowa nawiązująca do technologii. Finaliści kwalifikują się również do nagrody People’s Choice Award i Lumen Gold, a wszystkie finalistki kwalifikują się do nagrody Rapoport Award for Women in Art and Technology.


Golden Pinwheel Young Illustrators Competition 2021

 

Organizator: Golden Pinwheel
Termin: 28.06.2021
Dziedzina: ilustracja, technika dowolna
Opłata: brak
Strona internetowa: http://www.ccbfgoldenpinwheel.com.cn/en 

Opis: Konkurs jest skierowany do ilustratorów z całego świata w wieku 16-39 lat. Temat ilustracji powinien być odpowiedni do umieszczenia w książkach dla dzieci, poza tym temat jest dowolny. Należy załączyć 5 prac nawiązujących do tego samego tematu. Ilustracja może być wykonana dowolną techniką, także cyfrową. Do wygrania: dla zwycięzców udział w Międzynarodowych Targach Książki dla Dzieci w Bolonii w 2022 roku oraz zaproszenie na Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci w Szanghaju 2022. Oba zaproszenia obejmują bilet lotniczy i pełne zakwaterowanie. Nagroda główna to także 5000 tysięcy dolarów.

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Rynek i Sztuka - logotyp

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.