szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Tchórzewski

Przegląd międzynarodowych targów sztuki 2021

25.06.2021

Świat: wydarzenia

Sklep rynekisztuka

Wiele wydarzeń na międzynarodowym rynku sztuki wciąż stoi pod znakiem zapytania. Widać to na przykładzie organizacji tegorocznych najważniejszych targów sztuki, których terminy były wielokrotnie przekładane, a niektóre z nich zostały w całości przeniesione do sfery online. Bardzo ciężko jest przewidzieć, jak sytuacja będzie wyglądać za kilka miesięcy. Jedne z najważniejszych targów sztuki na świecie – TEFAF, odbędą się tylko w formie wirtualnej. Inne wydarzenia, które przewidziano na lato, zostały przeniesione na jesień. Duża część z zaplanowanych targów, będzie jednak mieć miejsce stacjonarnie.

Art Basel 

Jedne z najważniejszych międzynarodowych targów sztuki – Art Basel – zostały przesunięte na koniec września 2021 roku. W maju odbyła się także ich edycja w Hong Kongu. Ze względu na utrudnienia w podróżach, organizatorzy stworzyli hybrydowy plan wydarzenia – uczestnictwo możliwe było zarówno na żywo, jak i w formie online. Powstała nawet specjalna platforma dla wirtualnych uczestników, a to, co działo się w przestrzeni rzeczywistej było streamowane przez Internet. Art Basel w Szwajcarii odbędą się w podobny sposób. 

Szwajcaria, Bazylea
20-26 września 2021 

TEFAF 

The European Fine Art Foundation to organizacja, która powstała w 1988 roku i zajmuje się zarówno sztuką, designem jak i antykami. Dlatego targi sztuki TEFAF to kilka różnych wydarzeń. TEFAF Maastricht odpowiada za wybór prac obejmujący 7 000 lat historii. New York Spring skupia się na sztuce współczesnej i designie, a New York Fall na antykach. TEFAF Maastricht, podobnie jak Art Basel, najpierw zostało przeniesione na jesień, jednak ostatecznie odbędzie się tylko w formie online. Tak samo sytuacja prezentuje się w przypadku TEFAF New York Fall 2021, a TEFAF New York Spring jest zaplanowane dopiero na rok 2022.

Online
9–13 września 2021

ART MUC 

Największe wydarzenie artystyczne w Monachium odbędzie się na Wyspie Prater. Oprócz spotkań na żywo, organizatorzy zaplanowali także wersję całkowicie w formie online. 11 edycja Art Muc kładzie nacisk przede wszystkim na wsparcie artystów, którzy przez restrykcje nie mogli generować dochodów. Wydarzenie miało odbyć się już w lipcu, jednak ze względu na niepewną sytuację pandemiczną, zostało przeniesione na jesień. 

Monachium, Niemcy
14-17 października 2021

JUSTMAD

W tym roku odbędzie się kolejna edycja międzynarodowych targów sztuki JUSTMAD, organizowanych przez Art Fairs – organizację stojącą również za targami fotografii MADRIDFOTO i targami sztuki współczesnej SUMMA, Just LX oraz JUSTMAD MIA. Jak w poprzednich latach, wydarzenie odbędzie się w przestrzeni Palacio Neptuno.

Madryt, Hiszpania
8-11 lipca 2021

LONDON ART WEEK

Londyńskie targi sztuki to przegląd wybitnych dzieł barokowych, klasycznych czy renesansowych, a także zbiory sztuki starożytnej. Wybór prac obejmuje 5 000 lat historii. Tegoroczna edycja odbędzie się hybrydowo. London Art Week to także wykłady i spotkania z kolekcjonerami, historykami sztuki, ekspertami i pracownikami muzeów z całego świata.

Londyn, Anglia
2-16 lipca 2021

WARSZAWSKIE TARGI SZTUKI 

To najważniejsze w Polsce targi sztuki, których pomysłodawcą jest Piotr Lengiewicz z domu aukcyjnego Rempex. One również zostały przesunięte na jesień. WTS to zarówno przegląd sztuki współczesnej, jak i dawnej oraz wykłady, warsztaty, panele dyskusyjne i spotkania z ludźmi świata sztuki. 

Warszawa
październik 2021

ART ROTTERDAM 

Holenderskie targi sztuki kładą mocny nacisk na młodych artystów oraz różnorodne formy ekspresji. W tym roku przypada dwudziesta druga edycja wydarzenia, która odbędzie się w Van Nelle Factory. Oprócz ogromnej powierzchni zamkniętej (10 000 metrów kwadratowych) organizatorzy planują wykorzystać zewnętrzną przestrzeń na wielkoformatowe instalacje przygotowane specjalnie na tę okazję. 

Rotterdam, Holandia
1-4 lipca 2021

LA ART SHOW 

Jedne z największych międzynarodowych targów sztuki w Stanach Zjednoczonych, na których oprócz artystów, kuratorów, galerzystów i kolekcjonerów pojawiają się także gwiazdy ze świata filmu i muzyki, a nawet politycy. 

Los Angeles, Stany Zjednoczone
29 sierpnia- 1 września 2021

 

Zdjęcie góra: Wejście na targi TEFAF Maastricht 2020, źródło: materiały prasowe TEFAF

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Rynek i Sztuka - logotyp

to cię powinno jeszcze zainteresować:

TARGI SZTUKI ART MARKET SAN FRANCISCO

12.08.2020 / Magazyn, Świat: wydarzenia

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.