szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MWW

Artysto-aplikuj!

28.08.2021

Dla artystów

Sklep rynekisztuka

Końcówka wakacji jest wspaniałym okresem dla artystów. Obecnie trwa nabór do wielu międzynarodowych konkursów, dzięki którym możliwe jest łatwiejsze wejście do świata sztuki oraz wygranie atrakcyjnych nagród. Poniżej przedstawiamy przygotowaną przez nas listę godnych uwagi wydarzeń, na które można aplikować w najbliższym czasie.


Luxemburg Art Price 2021

Organizator: Pinacotheque Asbl
Termin: do 30 września 2021
Dziedzina: dowolna (sztuki wizualne)
Opłata: 55 euro
Strona internetowa: https://www.luxembourgartprize.com/en 

Opis: Wydarzenie organizowane przez Muzeum Pinacotheque (Luksemburg) skierowane do utalentowanych, lecz nieznanych twórców z całego świata (zarówno profesjonalistów jak i amatorów). Do finału przejdzie 24 artystów. Trzech laureatów otrzyma nagrody w wysokości: 50 000, 20 000 i 10 000 euro. Konkurs jest wspaniałą okazją na wejście do świata sztuki oraz zaprezentowanie swoich prac kuratorom i kolekcjonerom.


Lucca Biennale Cartasia 2022

Organizator: Lucca Biennale Cartasia
Termin: do 30 października 2021(na Outdoor Exhibition) i 15 stycznia 2022 na (Indoor Exhibition)
Dziedzina: papier
Opłata: 20 euro
Strona internetowa: https://www.luccabiennale.com/en/2022-edition/call-for-artists-2022

Opis: Wydarzenie jest skierowane do artystów, którzy pracują z użyciem papieru. Tematem przewodnim jest “Biała kartka”: zarówno w kontekście nieskończonego potencjału, jak i tworzenia lepszej przyszłości. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 1000 euro, zakwaterowanie podczas imprezy (Toskania) oraz wsparcie w promowaniu dzieła. Termin aplikowania na wystawę plenerową upływa 30 października 2021 (projekt monumentalnej rzeźby), a na wystawę w przestrzeni zamkniętej 15 stycznia 2022 (dowolne medium).


London International Creative Competition 2021

Organizator: Farmani Group
Termin: do 31.08.2021 5% zniżki przy opłacie | termin na złożenie prac: 31 grudnia 2021
Dziedzina: architektura, sztuki piękne, fotografia, design, wystrój wnętrz, wideo
Opłata: 60 dolarów (dla profesjonalistów), 30 dolarów dla studentów
Strona internetowa: https://licc.uk/

Opis: Wydarzenie skierowane do artystów, fotografów, architektów i osób z branży kreatywnej z całego świata. Do wygrania w każdej z kategorii jest 1000 i 500 dolarów. Zwycięzcy otrzymają także wsparcie ze strony mediów i możliwość dotarcia do profesjonalistów ze świata sztuki na całym świecie. Celem konkursu jest wyszukiwanie oryginalnych twórców, którzy prezentują nowe, świeże spojrzenie na sztukę.


25th Japan Media Arts Festival

Organizator: Japan Media Arts Festival
Termin: 3 września 2021
Dziedzina: dowolna (sztuki wizualne, ale także muzyka, anime, gry, aplikacje i wideo)
Opłata: brak opłaty
Strona internetowa: https://j-mediaarts.jp/en/contest/ 

Opis: Wydarzenie skierowane do twórców z całego świata – zarówno profesjonalistów jak i amatorów. Konkurs ma na celu odnalezienie artystów, którzy tworzą w oryginalnym stylu wytyczającym nowe szlaki. Dla zwycięzców przygotowano 5 różnych nagród w wysokości: 1 000 000 jenów japońskich (ok. 9 100 dolarów), dwie nagrody po 500 000 jenów japońskich, oraz 300,000 jenów japońskich i certyfikat. Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane na wystawach w Japonii (a także na całym świecie) oraz promowane w mediach.


2021 Fundwork Artist Prize 

Organizator: Foundwork
Termin: 10 październik 2021
Dziedzina: dowolna (sztuki wizualne, w tym performance)
Opłata: 4 dolary miesięcznie (członkostwo w Foundwork, które można zatrzymać w każdej chwili)
Strona internetowa: https://foundwork.art 

Opis: Wydarzenie skierowane do utalentowanych artystów z całego świata, pracujących przy użyciu dowolnej techniki. Dwóch laureatów otrzyma nagrody w wysokości 10 000 dolarów, a jurorzy konkursu odwiedzą ich pracownie. Aby wziąć udział w konkursie artyści muszą opublikować minimum 6 prac na swoim profilu Foundwork. Jurorzy konkursu to kuratorzy, galerzyści i artyści z całego świata (m.in Vanessa Carlos, Qu Chang, Bridget Donahue, Cédric Fauq). Organizatorem konkursu jest Foundwork – platforma, dzięki której artyści mogą docierać ze swoją sztuką do galerzystów, kolekcjonerów i osób związanych ze światem sztuki.


Allegro Price 2021

Organizator: Allegro
Termin: 28 września 2021
Dziedzina: sztuki wizualne
Opłata: brak opłaty
Strona internetowa: https://contemporarylynx.co.uk/allegroprize-pl 

Opis: Wydarzenie skierowane do artystów z całego świata, pracujących w dowolnej technice (zarówno profesjonalistów jak i amatorów). Laureaci otrzymają nagrody w wysokości: 35 000, 10 000, 5 000 zł, publikację w Contemporary Lynx Online Weekly, oraz roczną subskrypcję drukowanego magazynu Contemporary Lynx. W jury zasiądzie m.in Andrzej Chyra i Valeria Napoleone oraz redaktorki naczelne magazynu Contemporary Lynx: Sylwia Krasoń i Dobromiła Błaszczyk. Celem konkursu jest promowanie utalentowanych artystów i dotarcie do szerokiego grona odbiorców.


Rezydencja dla artystów w ArtHouse Jersey 

Organizator: Brytyjskie centrum sztuki ArtHouse Jersey | Instytut Kultury Polskiej w Londynie
Termin: 03 września 2021
Dziedzina: wszystkie
Opłata: brak informacji
Strona internetowa: https://www.arthousejersey.je/community

Opis: Wydarzenie skierowane jest do polskich artystów (także tych zajmujących się filmem, muzyką, tańcem itd.). Wybrany twórca otrzyma nagrodę w wysokości 2500 funtów (którą powinien przeznaczyć na stworzenie dzieła odzwierciedlającego swój pobyt w rezydencji artystycznej), praca która powstanie będzie wystawiana w ArtHouse w Jersey. Przez sześć tygodni pobytu w Jersey, artysta będzie miał zapewnione wyżywienie (częściowe pokrycie kosztów), nocleg, loty samolotowe w obie strony oraz 750 funtów na materiały. Aplikację należy wysłać do 3 września 2021 i zawrzeć w niej: bio, dwustronicowy artist statement, portfolio, link do strony internetowej, social mediów itp.


Konkurs „A co z wartościami? Prawda”

Organizator: Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” z siedzibą we Wrocławiu. Współorganizator: Fundacja OK,ART z siedzibą we Wrocławiu.
Termin: 13 października 2021
Dziedzina: malarstwo lub fotografia
Opłata: brak opłaty
Strona internetowa: https://www.zajezdnia.org/projekty/single/95 

Opis: Konkurs jest skierowany do artystów (profesjonalnych, a także amatorów) z Polski i z zagranicy. Tematem prac ma być filozoficzne pojęcie prawdy oraz zastanowienie się nad ważnymi z perspektywy dzisiejszych czasów tematami i wartościami. Do wygrania jest (ogółem) 30 tysięcy złoty, w tym dla laureata nagroda wynosi 6 tysięcy złoty (w kategorii malarstwo) oraz dla laureata (w kategorii fotografia) również 6 tysięcy złoty. Kolejne miejsca to 4 tysiące oraz 2 tysiące zł, a także aż trzy wyróżnienia w każdej z kategorii (każda nagrodzona nagrodą w wysokości tysiąca zł).


$550.00 Innovate Grants

Organizator: Innovate Grant
Termin: 16 września 2021
Dziedzina: sztuki wizualne
Opłata: 25 dolarów
Strona internetowa: https://innovateartistgrants.org

Opis: Konkurs skierowany do artystów z całego świata. Do wygrania 550 dolarów dla dwóch laureatów. Wydarzenie odbywa się cztery razy w roku i ma na celu wspieranie innowacyjnych pomysłów oraz sposobów wyrazu. Organizatorzy pragną wspomóc artystów finansowo, a także zaoszczędzić im czasu na wypełnianie skomplikowanych formularzy, przez co aplikowanie o granty jest bardzo proste.


„Zaprojektuj Europę od nowa – Nowy Europejski Bauhaus” konkurs na plakat

Organizator: Komisja Europejska
Termin: 30 września 2021 r. o godz. 16:00
Dziedzina: plakat
Opłata: brak informacji
Strona internetowa: https://zaprojektujeurope.com/

Opis: Konkurs jest skierowany do studentów uczelni artystycznych. Młodzi ludzie mogą wyrazić swoją opinię o tematach, które są obecnie szczególnie ważne dla Europy. Plakat należy przesłać do 30 września 2021. Ogłoszenie wyników odbędzie się w październiku 2021. Uczestnicy mogą wybrać pomiędzy trzema obecnie ważnymi dla Europy tematami: Kryzys klimatyczny a przyszłość planety, Europejskie wartości demokratyczne a prawa człowieka, Równość w świecie cyfrowym. Plakat należy wykonać w zgodzie z założeniami Bauhausu. Dla laureata przygotowana jest nagroda w wysokości 8 000 zł. Trzy najlepsze prace będą promowane w kilku dużych, polskich miastach, m.in Warszawie i Wrocławiu.


III Międzynarodowe Triennale Litografii LITHO-Kielce / 2021-2022

Organizator: Biuro Wystaw Artystycznych w Kielcach
Termin: do 30 listopada 2021
Dziedzina: litografia
Opłata: 60 zł
Strona internetowa: https://www.bwakielce.art.pl/ogloszenia/miedzynarodowe-triennale-litografii-iii-litho-kielce-2021-2022-international-lithography-triennial-the-3rd-litho-kielce-2021-2022

Opis: Konkurs jest skierowany do artystów, którzy pracują w technice litografii. Maksymalnie trzy prace należy przesyłać pocztą do 30 listopada 2021. Wydarzenie odbywa się we współpracy z Międzynarodowym Triennale Grafiki w Krakowie. Do wygrania jest 10 000 oraz 5 000 zł. Konkurs ma na celu ukazanie technik litograficznych (klasycznych i eksperymentalnych). 

 

Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Rynek i Sztuka - logotyp

to cię powinno jeszcze zainteresować:

09.10.2019 / Magazyn, Prawo

3 komentarzy do “Artysto-aplikuj!”

  1. Joanna

    Proszę mi przysyłać informacje na temat konkursów plastycznych

  2. Paweł

    Proszę o informację konkursów malarskich.Chccialbym spróbować swoich sił i zaistnieć na rynku sztuki

  3. Agnieszka

    Proszę o informację na temat konkursów ceramicznych

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.