szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
MIĘDZYNARODOWY RYNEK SZTUKI

Targi sztuki Art Basel 2021

23.09.2021

Aktualności, Świat: wydarzenia

Już dziś startują jedne z najważniejszych targów sztuki współczesnej na świecie – Art Basel. Tegoroczna edycja odbywa się tradycyjnie w Bazylei (Szwajcaria), jak i w przestrzeni wirtualnej, dzięki czemu osoby, które nie mogą uczestniczyć w targach na żywo mają wspaniałą okazję, aby wziąć w nich udział bez wychodzenia z domu. W tegorocznej edycji Art Basel zobaczymy aż 250 prestiżowych galerii z całego świata i 4000 artystów. Jeżeli chodzi o polskich przedstawicieli, w Bazylei zaprezentują się Galeria Dawid Radziszewski oraz Fundacja Galerii Foksal.

Zwiedzanie online

Pandemia wpłynęła także na Art Basel, które w ubiegłym roku zostały odwołane w tradycyjnej formie i w całości przeniesione do sfery online. Tegoroczna edycja działa hybrydowo, a OVR (Online Viewing Rooms) umożliwiają zwiedzającym dostęp do ponad stu znakomitych galerii z całego świata. Pokoje online można odwiedzać od 23 do 26 września 2021. Wśród wystawców znalazły się: Mnuchin Gallery (prace Cy Twombly), Gray Gallery (David Hockney), Gagosian Gallery (prace wielu znamienitych twórców współczesnych), Galerie Lahumière (wybór abstrakcji od 1948 roku), Jeffrey Deitch Gallery (rysunki Keitha Haringa), Galeria Dawid Radziszewski z Warszawy (Joanna Piotrowska), Vedovi Gallery (René Magritte), Galerie Nagel Draxler (NFT), Cardi Gallery (Andy Warhol), Galerie Zlotowski (Le Corbusier) oraz wiele innych galerii dostępnych na stronie internetowej Art Basel (w zakładce Vieving Rooms). Do zobaczenia jest ok. 1400 prac.

Co zobaczymy?

rynekisztuka.pl

© Art Basel 2021, materiały prasowe, dzięki uprzejmości Art Basel

Obok tradycyjnej sekcji ekspozycyjnej, wyodrębnione zostaną również sektory: Feature, Statements, Unlimited, Edition, Parcours czy Film. Pierwszy z segmentów dedykowany jest uznanym twórcom współczesnym, takim jak: Lucio Fontana, Juan Downey, Lee Krasner, Giorgio Griffa czy René Magritte. Drugi dotyczy wschodzących artystów, którzy mają szansę zdobyć prestiżową nagrodę Baloise Art Prize. Twórcy, którzy będą mieli okazję do wystawienia solowych projektów to m.in. Edith Karlson, Cameron Clayborn, Vartan Avakian, Andres Pereira Paz, a także Rafa Esparza. Sekcja Unlimited umożliwia zaprezentowanie gigantycznych rzeźb, instalacji czy obrazów, które potrzebują większej przestrzeni. Kategoria Parcours dotyczy projektów, które zostaną włączone w przestrzeń miasta Bazylei. Idea ma na celu łączenie ludzi w tak trudnych (jak obecne) czasach. Natomiast segment Edition umożliwia wydawcom ukazanie owoców współpracy z artystami. Jak co roku kuratorzy przygotowali także program kinowy.

 

Rynek i Sztuka - logotyp

Zdjęcie góra: © Art Basel 2021, materiały prasowe, dzięki uprzejmości Art Basel

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Rynek i Sztuka - logotyp

to cię powinno jeszcze zainteresować:

rynekisztuka.pl

10.11.2021 / Aktualności, Świat: wydarzenia

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów