szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
SKLEP BANER DUŻY

Targi sztuki Frieze w Londynie

13.10.2021

Aktualności, Świat: wydarzenia

Dzisiaj w londyńskim Regent’s Park rozpoczynają się międzynarodowe targi sztuki Frieze, które potrwają do 17 października. Wydarzenie zainicjowane w 2003 roku przez Amandę Sharp i Matthew Slotovera skupia się wyłącznie na sztuce współczesnej i tworzących ją artystach. 

W programie targów zaprezentowane zostaną sekcje takie jak Unworlding kuratorowana przez Cédrica Fauq skupiająca się na temacie zagłady znanego nam świata oraz Editions zupełnie nowa inicjatywa, do której zaproszono wiodących wydawców dzieł autorstwa najbardziej rozpoznawalnych współczesnych artystów m.in. Do Ho Suh, Yinka Shonibare, Georg Baselitz. Tegoroczne występy London’s LIVE będą oscylować wokół motywu ciała, transformacji i żalu, a swój performance zaprezentują Rebecca Bellantoni, Ebun Sodipo oraz Ashley Holmes.

W ramach Frize Masters będzie można zobaczyć prace powstałe przed 2000 rokiem. Jest to wyjątkowa okazja, dzięki której historia ma szansę spotkać się ze współczesnością, gdyż na Frize London pokazuje się głównie dzieła stworzone po 2000 roku. Ponadto, elementem spajającym Frize Masters i Frieze London jest Frieze Sculpture, czyli bezpłatna i otwarta dla wszystkich ekspozycja plenerowa w Regent’s Park, dostępna od 14 września do końca października. 

Na tegorocznej edycji wydarzenia pojawi się ponad 160 galerii z całego świata, w tym również warszawska galeria – Wschód.

M.T
Rynek i Sztuka - logotyp

Zdjęcie góra: Matthew Marks Gallery, Frieze Londyn 2021 | Zdjęcie Linda Nylind. Dzięki uprzejmości Linda Nylind/Frieze

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Rynek i Sztuka - logotyp

to cię powinno jeszcze zainteresować:

rynekisztuka.pl

11.10.2021 / Aktualności, Świat: wydarzenia

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ART KONSULTACJE
Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz warsztaty o sztuce

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.