szukaj w portalu Rynek i Sztuka MENU
Tchórzewski

Targi Sztuki Artissima 2021

03.11.2021

Aktualności, Świat: wydarzenia

Sklep rynekisztuka

W piątek, 5 listopada rozpoczyna się 28. edycja Artissimy, czyli Międzynarodowych Targów Sztuki Współczesnej w Turynie. To największe tego typu targi we Włoszech, zainicjowane w 1994 roku. Artissima 2020 odbyła się w formie hybrydowej, a tegoroczna edycja ma łączyć w sobie klasyczne podejście z rozwiązaniami wypracowanymi w wyniku obostrzeń pandemicznych, a doświadczenia fizyczne z cyfrowymi. Od 2017 funkcję dyrektora wydarzenia pełni Ilaria Bonacossa. Targi potrwają do 7 listopada.

W tym roku na Artissimie pojawi się aż 154 galerii, które znajdą się w stałych sekcjach takich jak “Main Section” (największe i najbardziej prestiżowe galerie), “Dialogue/Monologue” (galerie z podejściem eksperymentalnym, stawiające na monografie twórców lub artystyczny dialog pomiędzy dwójką artystów), “New Entries” (galerie po raz pierwszy biorące udział w Artissimie, działające mniej niż 5 lat), “Art Spaces & Editions“ (galerie i przestrzenie wystawiennicze o charakterze non-profit prezentujące edycje, druki i dzieła seryjne współczesnych artystów).

W tegorocznym programie Artissimy znalazły się również sekcje kuratorowane przez specjalistów z całego świata. “Present Future” prezentuje dzieła rozpoczynających dopiero karierę artystów, “Back to The Future” pozwala odkryć na nowo dzieła wielkich twórców sztuki współczesnej, a “Disegni” poświęcono w całości rysunkowi. Wszystkie trzy sekcje kuratorskie wchodzą w skład Artissima XYZ. W 2020 roku projekt działał tylko online, ale w 2021 pojawi się w dwóch odsłonach, zarówno cyfrowej jak i fizycznej w pawilonie wystawienniczym Oval. Wystawę wirtualną można znaleźć na stronie internetowej https://xyz.artissima.art/preview/#, będzie dostępna w terminie 04-09.11.2021.

 

Zdjęcie góra: MICHAEL BAUER, Dwie ciotki, 2019, olej, pastele olejne, akryl, węgiel na płótnie, 89×152 cm, dzięki uprzejmości Galerii Norma Mangione | Źródło: Artissima materiały prasowe

M.T
Rynek i Sztuka - logotyp

szukaj wpisów które mogą Cię jeszcze zainteresować:

Rynek i Sztuka - logotyp

to cię powinno jeszcze zainteresować:

rynekisztuka.pl

23.09.2021 / Aktualności, Świat: wydarzenia

Dodaj komentarz:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Magazyn

Kursy online

Odwiedź sklep Rynku i Sztuki

Zobacz nasze kursy Zobacz konsultacje dla artystów

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisując się na newsletter zgadzasz się z regulaminem portalu rynekisztuka.pl Administratorem danych osobowych jest Media&Work Agencja Komunikacji Medialnej (ul. Buforowa 4e, p. 1, p-2-5, 52-131 Wrocław). Podanie danych jest dobrowolne. Zgoda na otrzymywanie informacji handlowych może zostać wycofana w każdym czasie. Więcej informacji na temat danych osobowych znajduje się w Polityce prywatności.